Touratech nerezové padacie rámy na motorku

Touratech nerezové padacie rámy na motorku
28. júna 2018 František Zubal

Všestranná komplexná ochrana motocykla, to sú padacie rámy. Každý z nás na svojej motorke má alebo mal padacie rámy. Tie neodmysliteľne patria k adventure motorkám. Určite to poznáš, ako vie pád znepríjemniť akýkoľvek výjazd, zničiť celú dovolenku a zbytočne poškodiť motorku. Ak si zadovážiš poriadny padací rám, riziko poškodenia znížiš na minimum.

Padací rám je skrátka nutnosť

Výrobe padacích rámov sa venujeme vyše 25 rokov. Dnes používame na výrobu padacích rámov tie najmodernejšie technológie a najlepšie materiály. Zároveň celá výroba prebieha priamo v Nemecku – made in Germany, čím ručíme za presnosť a kvalitu našich výrobkov. Prioritou pri konštrukcii padacieho rámu Touratech je funkčnosť! Všetko ostatné sa odvíja od tohto základného kameňa, ale samozrejme dbáme aj na dizajn padacích rámov. Výsledkom je produkt zabezpečujúci ochranu motocykla, ktorý zároveň motorku dopĺňa aj po estetickej stránke. Naši vývojári používajú tzv.  inteligentné tvarovanie, ktoré kombinuje funkčnosť (ochrana, odolnosť, jednoduchá montáž/demontáž), neovplyvňuje charakteristiky motocykla (neznižuje svetlú výšku, zbytočne motocykel nerozširuje, šetrí hmotnosť rámov) a nenarušuje estetiku motocykla (práve naopak, snaží sa o posilnenie Adventure ducha daného motocykla).

Nerezové profily, ktoré používame pri výrobe pre naše padacie rámy, majú obvykle priemer 25 mm a steny hrubé až 2 mm. Vďaka tomu je zaručená  pevnosť, odolnosť a tuhosť rámu s garantovanou odolnosťou voči korózii. Nerezová oceľ je následne elektrochemicky leštená, čím výrobok získa krásnu hlbokú a rovnomernú štruktúru – jemnú zrnitosť. Aj čierne padacie rámy sú nerezové, majú však práškovú povrchovú úpravu. Všetky naše výrobky nikdy nebudú hrdzavieť!

„V minulosti som mal na motorke lacnejšie padacie rámy. Stačilo, že motorka spadla zo stojanu a rám bol ihneď ohnutý. Padací rám od Touratechu, aj po serióznych pádoch a nárazoch, svoj tvar stále drží, a na 100% chráni motorku aj naďalej.“
Marián Krolák

Tvar a uchytenie rámov, maximalizuje ochranu, pri minimálnom, až žiadnom ovplyvnení funkcie motocykla. Práve naopak, padacie rámy často rozširujú možnosti jej využitia. Vieš na ne namontovať sadu prídavných svetiel či doplnky slúžiace na transport batožiny. Keď ti aj motorka padne na zem, uľahčia ti dvíhanie celého stroja.

Presne vybrané montážne body chránia motorku pri úplne extrémnych pádoch. Rámy sú strojovo ohýbané a zvárané s laserovou presnosťou. Poohýbané rúrky tak tvoria doslova jeden veľmi pevný celok, ktorého hlavnou úlohou je chrániť tvoju motorku.

„Bez padacích rámov vyzerajú adventure motocykle akési chudobné. Tento doplnok k nim skrátka oprávnene patrí. Nie len z hľadiska funkčnosti ale aj z estetických dôvodov.“

“Never lacným rámov z mäkkej ocele. Ohnú sa ti už pri slabom páde. Keď sa ošúchajú,  začnú hrdzavieť a to veru na motorke nevyzerá pekne. Padací rám nemá byť jednorazový „airbag“, ktorý utlmí pád ohnutím. Má byť silnou a pevnou ochranou, ktorá pohltí silu nárazu a tak bude opakovane na 100% chrániť časti tvojej motorky.”

Najpredávanejšie padacie rámy Touratech:
BMW R1200GS + horné padacie rámy
BMW R1200GS Rallye + horné padacie rámy
BMW R1200GS Adventure
Honda CRF1000L Africa Twin manuál + horné padacie rámy
Honda CRF1000L Africa Twin DCT + horné padacie rámy

Padacie rámy držíme bežne skladom na predajni v Poprade, sú dostupné ihneď k odberu v oboch farebných variantách – strieborné aj čierne…