Touratech BMW R 1200 GS Adventure Black-In-Black

Touratech BMW R 1200 GS Adventure Black-In-Black
1. februára 2018 Marian Krolák

Prestavba BMW R 1200 GS Adventure do čierneho kabátu.

Vraj je boxerová BMW GS tuctová motorka. Ale je dobrá, praktická, skrátka má dôvod byť veľmi obľúbená, zvlášť medzi cestovateľmi. Tak sme sa opäť raz pustili do projektu, aby sme na naše cesty priviedli ďalšiu nevšednú lahôdku a niekomu splnili unikátny sen. Dominovala čierna a za „obeť“ padlo BMW R1200GS Adventure. Zrodila sa stavba Back-In-Black.

“Vyše jedného roka som v hlave nosil myšlienku exkluzívnej prestavby – zamatovo čiernej BMW GS Adventure. Motorky, ktorá by nekričala na prvý pohľad, ale na druhý pohľad by si objavil jej čaro, výnimočnosť, zmysel pre detail.” 

Marián Krolák

 

Technické parametre sú jedna vec, ale na motorke sa jazdí predovšetkým srdcom a pre radosť. Motorka sa musí aj páčiť a kto sa vyžíva v jedinečnosti, tomu stavba Back-In-Black vyčarí úsmev na tvári.

Dizajn sa rodil najprv v hlave, neskôr na papieri, následne prešiel grafickým návrhom nášho grafika Filipa. Na motorke sú rôzne odtiene čiernej od lesklej, až po matnú čiernu. Pri správnom svetle lesklé časti vyčaria decentnú zlatú perleť. Aby nevznikla len veľká čierna masa, dali sme si záležať na zachovaní určitých častí v grafitovom alebo striebornom odtieni. Prakticky každý jeden diel, každý jeden detail prešiel dôkladným zvážením a prehodnotením. Samotná realizácia trvala takmer pol roka.

Motorku sme samozrejme poriadne naložili doplnkami. Nájdeš na nej všetko čo cestovateľ potrebuje. Od povinných vecí, ako sú padacie rámy, kryt motora a kufre Zega PRO 2, nechýba ani chuťovka v podobe čierneho výfuku Remus. Mriežka svetla, upravený veterný štít, nosič batožiny, držiak GPS a  samozrejme komfortné sedadlá Touratech… Joooo, Back-In-Black pohladí dušu,ale aj pekne zarezonuje v ušiach. Keď motorka preletí okolo, je neprepočuteľná… a pre fajnšmekrov – neprehliadnuteľná…

 

Galéria BMW R 1200 GS Adventure Black-In-Black od Touratech Slovensko