Touratech Academy

Touratech Academy
22. januára 2018 Marian Krolák

Splnil si si sen konečne máš krásnu veľkú motorku

Gratulujeme a tešíme sa spolu s tebou! Jazda na tejto motorke ťa proste baví, ide ti to dobre, ale cítiš, že sa z toho stroja dá vydolovať viac, ďaleko viac. A veruže dá, tak poď jazdiť s nami – naučíme ťa to.

Touratech Academy je jedinečný projekt pre teba a všetkých tebe podobných. Skrátka jazdcov, čo majú radi veľké cestovné endurá, chcú na nich cestovať, objavovať svet, ale nechcú si pri tom svoju motorku zničiť. Ak cítiš, že chceš s tou motorkou zvládnuť viac, tak to chce len tréning.
Buď na to pôjdeš ako samouk, alebo sa prihlásiš k nám a inštruktor Marián Krolák ťa rád posunie míľovými krokmi vpred. Učiť sa na vlastných chybách je totiž veľa krát nákladné a ide tu aj o zdravie. Takže ak sa chceš skutočne naučiť bezpečne ovládať cestovné enduro, Touratech Academy je tu pre teba.

Spojili sme dva svety do jedného – ovládanie ťažkej motorky – alebo agilita (on road tréning) a ovládanie ťažkého endura mimo spevnených ciest (off road tréning). Okrem iného sa dozvieš všetko potrebné o výbave adventure motorky pre veľké expedície, výbave jazdca, ako si pomôcť v krízových situáciách, ako opraviť defekt, ako nastaviť podvozok, atď…

Vlastníš veľké cestovné enduro? Skutočne ho ovládaš? Poznáš jeho limity?

Alebo máš skôr rešpekt a bojíš sa využiť potenciál svojej motorky? Je najvyšší čas to zmeniť a spoznať, čo všetko dokáže tvoja motorka! Príď k nám do Touratech Academy a pod vedením majiteľa Touratech SK – Mariána Kroláka sa naučíš ako bezpečne a hravo zvládať svoju motorku nielen na ceste, ale aj mimo nej. V našej skupine budú len veľké cestovné endurá a celý výcvik je modifikovaný a špecializovaný práve na tieto ťažké motocykle. Ak vlastníš cestovné enduro a chceš sa naučiť niečo nové, pridaj sa k nám do Touratech Academy.

“Touratech Academy je tu pre všetkých, ktorí sú ochotní naučiť sa niečo nové, nechať si poradiť a hlavne s rešpektom pristupujú k veľkej motorke…”

Marián Krolák


Čo ponúkame?
Víkendový kurz sa začína kurzom ovládania veľkého cestovného endura – agility. Prvý tréningový deň prebieha výlučne na spevnenej asfaltovej ploche / letisková dráha. Druhý tréningový deň už prebieha mimo asfaltu, v pieskovni, kde získaš základy jazdenia off-road. Tento víkendový kurz je vhodný hlavne pre začiatočníkov, ale aj všetkých tých, ktorí sa chcú zdokonaliť vo svojich jazdeckých schopnostiach a zručnostiach nielen na ceste, ale aj mimo nej.

Kedy?
Termíny pre rok 2019 zverejníme do konca tohto roka. Pokiaľ ale chceš, môžeš si ešte vybrať Touratech Academy Individual, kde termín prispôsobíme špeciálne pre teba, kedykoľvek ti to bude vyhovovať. V roku 2019 budeme mať aj jednodňové kurzy Touratech Academy.

Kde?
Poprad / Vysoké Tatry
Bratislava

Cena: 250,- eur / osoba

Počet účastníkov každého kurzu je limitovaný na 6 osôb.

Počas celého víkendu sa ti bude venovať skúsený jazdec a inštruktor Marián Krolák. V cene je zahrnuté taktiež doprovodné vozidlo, prístrešok, miesto na sedenie a výborné občerstvenie – catering. Staráme sa aj o tvoje pohodlie a tak si počas akcie môžeš dať kedykoľvek kávu, alebo niečo chutné pod zub. Obedy, večere, ubytovanie nie sú zahrnuté v cene.

Časový harmonogram kurzu:

Piatok – príchod účastníkov
Ubytovanie je možné v nedaľekom hoteli, v prípade záujmu vám poskytneme bližšie informácie emailom. Motocykle je možné bezpečne uschovať v našej firemnej garáži. S ubytovanými hosťami posedenie pri večeri a voľná diskusia – všetko okolo edvenčr motoriek 🙂

Sobota – tréningový deň
08.45 – 09.00 hod. príchod a prezentácia účastníkov
09.00 – 11.00 hod. teoretická časť + kurz prípravy motocykla – priestory predajne Touratech
11.00 – 11.30 hod. obedová prestávka – krátke občerstvenie (cena obedu nie je zahrnutá v cene kurzu)
12.00 – 15.30 hod. praktický tréning na letisku
15.30 – 16.00 hod. záver prvého dňa / tréning agility
18.00 – 22.00 hod. spoločná večera a posedenie (cena večere nie je zahrnutá v cene kurzu).
Kurz prípravy motocykla, všetko o správnej výbave, doplnkoch, pneumatikách, nastavenie motocykla, nastavenie podvozku, výbava jazdca, a riešenie krízových situácií na cestách…
Kurz prípravy motocykla je vedený formou vzájomnej diskusie, aby sa ste sa ako účastníci aktívne zapájali a svojimi názormi hľadali správne riešenia…
Po obedovej prestávke sa presunieme do areálu letiska, kde na vyhradenej ploche začneme trénovať ovládanie veľkého motocykla, tzv. agility.
Spoločne si prejdeme a prakticky precvičíme:
– správny posed na motorke a prenos váhy
– ovládanie motorky a stabilita v sede a v stupačkách
– technika správneho ovládania spojky, plynu a brzdy
– technika pohľadu
– technika brzdenia / ABS
– technika rovnováhy a jej využívanie pri jazde na motocykli…

Nedeľa – tréningový deň
08.45 – 09.00 hod. stretnutie účastníkov – predajňa Touratech.
09.00 – 12.00 hod. presun do areálu enduroškoly a nácvik základov enduro jazdenia
12.00 – 12.30 hod. krátka obedová prestávka – občerstvenie
12.30 – 15.00 hod. ukončenie kurzu a záverečné zhodnotenie…

Enduro školenie vychádza z metodiky agility a je modifikovaná pre potreby jazdy mimo spevnených ciest, tzn. správny posed a prenos váhy pri jazde v sede aj v stupačkách, avšak v podmienkach off-road, správne ovládanie plynu, ale aj brzdenia na nespevnenom povrchu. Technika pohľadu, prenášanie váhy a celkové ovládanie motocykla pri výjazdoch, či zjazdoch mimo spevnených ciest. Počas tohto dňa získaš istotu so svojou motorku pri jazde aj mimo asfaltu. Nezaskočí ťa viac koniec bežnej cesty, menší výjazd, či zjazd, naučíš sa otočiť s motorku aj na malom priestore, získaš istotu pri brzdení aj na prašných cestách a celkovo si začneš užívať jazdu mimo asfaltu. Cieľom nie je naučiť ťa jazdiť na motokrosovej trati, blato, či pieskové duny, ale cieľom je získať istotu ovládať tvoju motorku za každej situácie, či už je to asfalt, alebo šotolina, ktoré ťa isto zastihnú pri potulkách po šírom svete…

PS – Vôbec nepotrebuješ vyslovene offroadové pneumatiky, vo väčšine prípadov ti postačia aj univerzálne enduro pneumatiky.

Ak sa chceš zúčastniť Touratech Academy, vyplň formulár: