Touratech Academy Basic – Slovakiaring

Touratech Academy Basic – Slovakiaring
1. augusta 2019 Marian Krolák

Poznáš Touratech Academy a chceš si to vyskúšať? Chceš si len zľahka pričuchnúť k jazde mimo spevnených ciest na svojej veľkej adventure motorke a dvojdňový kurz pod Tatrami je na teba veľa? Tak presne pre teba sme pripravili v spolupráci si naším najväčším motocyklovým areálom Slovakiaring jednodňový kurz offroad jazdenia práve v Orechovej Potôni. Súčasťou Slovakiaringu je aj offroadový polygón Offroad-ring a presne toto miesto je ako stvorené pre vstup do sveta offroad jazdy na veľkej enduro motorke.

Offroad-ring v areáli Slovakia Ring – Orechová Potôň

Jedinečná motoškola Touratech Academy

Touratech Academy je jedinečná motoškola pre všetkých, ktorí si zadovážili veľké cestovné enduro a chcú s ním cestovať, objavovať svet, ale nechcú sa učiť na vlastných chybách.  Ak cítiš, že chceš so svojou motorkou zvládnuť viac, tak to chce len tréning.

Buď na to pôjdeš ako samouk, alebo sa prihlásiš k nám a inštruktor Marián Krolák ťa rád posunie míľovými krokmi vpred. Učiť sa na vlastných chybách je totiž veľa krát nákladné a ide tu aj o zdravie. Takže ak sa chceš skutočne naučiť bezpečne ovládať cestovné enduro, Touratech Academy je tu pre teba.

Inštruktor Marián Krolák

Enduro jazda je hlavne o zábave

Veľké cestovné enduro je úžasný stroj, taký multitalent, s ktorým môžeš nielen cestovať po bežných asfaltových cestách, ale hlavne vieš odbočiť na prvú šotolinu a pekne si užiť jazdu v stúpačkách. Niekedy však tieto veľké motorky so sebou prinášajú aj nadmerný rešpekt a ty sa bojíš využiť ozajstný potenciál svojej motorky.

Je najvyšší čas to zmeniť, naučiť sa ovládať ju správne, bez námahy a zažiť pritom aj kopec srandy – zábavy vo forme driftov, šmykov, power brakov, wheelie a to všetko na špeciálne upravenom a na to pripravenom areály. Príď k nám do jednodňovej Touratech Academy v Orechovej Potôni a pod vedením Mariána Kroláka sa naučíš ako bezpečne a hravo zvládať svoju motorku. Tu na offroad ringu chceme, aby  si si to všetko hlavne vyskúšal a ochutnal, či ti chutí svet adventure offroad. Ak zistíš, že tu si doma, rozhodne budeš tieto nové schopnosti rozvíjať ďalej, kľudne aj na niektorom nami organizovanom výjazde.

Touratech Academy – Slovakiaring je tu pre všetkých, ktorí si chcú vyskúšať offroad jazdu na veľkom cestovnom endure

Všetky kurzy budú prebiehať pod vedením majiteľa Touratech SK Mariána Kroláka, ktorý ti ukáže, ako bezpečne a hravo zvládať svoju motorku nielen na ceste, ale aj mimo nej. V našej skupine budú len veľké cestovné endurá a celý výcvik je modifikovaný a špecializovaný práve na tieto ťažké motocykle. Ak vlastníš cestovné enduro a chceš sa naučiť niečo nové, pridaj sa k nám do Touratech Academy.

Čo ponúkame?
Jednodňový kurz typu BASIC na offroad ringu v Orechovej Potôni je vhodný hlavne pre začiatočníkov, ktorí si chcú vyskúšať pod profesionálnym dohľadom jazdu a ovládanie motocykla mimo spevnených ciest. Počas tohto dňa ťa zasvetíme do tajov dokonalého ovládania motocykla – tzv. agility, upozorníme ťa na tvoje zlozvyky, naučíte ťa správne brzdiť v piesku, kamení a celkovo na nespevnených povrchoch. Vyskúšaš si náročné zjazdy aj výjazdy, no chceme, aby si mal aj kopec srandy v podobe driftov, núdzových brzdení a možno sa naučíš aj menšie wheelie. Ak ťa to zaujme, chytí ťa to za srdce a budeš sa chcieť zdokonaliť, pozveme ťa na dvojdňovú Touratech Academy Advance do Vysokých Tatier.

Kedy?
8.5.2019  – podujatie úspešne ukončené
14.7.2019 – podujatie úspešne ukončené
11.8.2019 – podujatie úspešne ukončené
8.9.2019  – podujatie úspešne ukončené
termíny 2020 zverejníme čoskoro…

Kde?
Slovakiaring – Orechová Potôň – areál Offroadring

Cena: 169,- eur / osoba

Areál offroad ring Orechová Potôň

Počas celého dňa sa ti bude venovať skúsený jazdec a inštruktor Marián Krolák. V cene je zahrnuté taktiež doprovodné vozidlo, prístrešok, miesto na sedenie a ľahké občerstvenie – catering. Staráme sa aj o tvoje pohodlie a tak si počas akcie môžeš dať kedykoľvek kávu, alebo niečo osviežujúce. Počas obednej prestávky si môžeš dať chutný obed v priľahlej reštaurácii priamo v areáli /nie je zahrnuté v cene/.

Časový harmonogram kurzu:
08.45 – 09.00 hod. príchod a prezentácia účastníkov
09.00 – 12.00 hod. teoretické a praktické ukážky jazdy offroad
12.00 – 13.00 hod. obedná prestávka
13.00 – 17.00 hod. praktické jazdy, tréning v areáli offroad ring
17.00 – záver a vyhodnotenie kurzu

Enduro školenie vychádza z metodiky agility a je modifikované pre potreby jazdy mimo spevnených ciest, tzn. správny posed a prenos váhy pri jazde v sede, aj v stupačkách, avšak v podmienkach off-road, správne ovládanie plynu, ale aj brzdenia na nespevnenom povrchu. Technika pohľadu, prenášanie váhy a celkové ovládanie motocykla pri výjazdoch, či zjazdoch mimo spevnených ciest. Počas tohto dňa získaš istotu so svojou motorkou pri jazde mimo asfaltu. Nezaskočí ťa viac koniec bežnej cesty, menší výjazd, či zjazd, naučíš sa otočiť s motorku aj na malom priestore, získaš istotu pri brzdení aj na prašných cestách a celkovo si začneš užívať jazdu mimo asfaltu. Cieľom nie je naučiť ťa jazdiť na motokrosovej trati, blato, či pieskové duny, ale cieľom je získať istotu ovládať tvoju motorku za každej situácie, či už je to asfalt, alebo šotolina, ktoré ťa isto zastihnú pri potulkách po šírom svete…

Touratech Academy absolvuješ primárne na svojom motocykli. Ak si však netrúfaš skúsiť to na svojej motorke, v  našej požičovni si môžeš požičať pre účely kurzu:
– BMW R 1200 GS Rally  – cena 199,- eur / deň
– BMW F 800 GS extreme – cene 99,- eur / deň
v prípade záujmu je potrebné tréningový motocykel vopred rezervovať.

PS: Na kurz BASIC nie sú potrebné terénne pneumatiky. Ak sa chceš zúčastniť na svojej motorke, nemusíš si kvôli tomu zabezpečiť offroadové obutie, postačia aj bežné cestné pneumatiky…

Ak sa chceš zúčastniť Touratech Academy, vyplň formulár: