KTM 790 Adventure R – doplnky Touratech

KTM 790 Adventure R – doplnky Touratech
13. marca 2020 František Zubal

Motocykle značky KTM majú imidž agresívnych strojov, ktoré sú zamerané hlavne na zážitok z jazdy. Nič to však nemení na tom, že správne vybavený model KTM 790 Adventure, vie spojiť pôžitok z jazdy s možnosťou cestovania na motorke.

KTM 790 Adventure R – rally adventure bike

Oranžová motorka z dielní našich rakúskych susedov je už v sérii slušne vybavená. Najmodernejšia elektronika, seriózne odpruženie, zaujímavý vyvážený motor a taký netradičný dizajn. Na tejto motorke budeš chcieť jazdiť, nie sa iba presúvať. Nádrž má rozdelenú na dve časti a tie sú po bokoch motora. Môžeš sa obávať tak jedine ich prerazenia, preto padacie rámy by neboli na škodu.

„KTM 790 Adventure R je absolútna pecka, pokiaľ miluješ rýchlu jazdu po šotolinách. No poteší ťa aj na dlhších cestách.“

Pokiaľ plánuješ na KTM 790 Adventure R jazdiť iba krátke výlety, či s ňou chceš absolvovať amatérske rely preteky, nepotrebuješ na ňu nič vešať. Na drobnosti je miesto pod zadným plastom, no a do kokpitu hodíš povinnú výbavu pre navigáciu. Ak však chceš používať túto motorku na cestovanie, úpravám sa nevyhneš. Získaš však veľmi agilný rely bike schopný zvládať aj dlhé cesty.

Adventure doplnky Touratech pre KTM 790 Adventure R

Transport batožiny

Ak chceš túto oranžovú adventúru využívať na expedície, doplň ju o sadu hliníkových kufrov. Jednoznačne odporúčame hliníkové kufre Zega Evo X, ktoré na túto motorku padnú ako uliate. Viac sa o našich uzamykateľných hliníkových kufroch Zega Evo dočítaš v samostatnom článku.

 

Na dobrodružnejšie výlety s väčšou dávkou ťažšej enduro jazdy však odporúčame bočné tašky Extreme Edition. Získaš tak odolný úložný priestor s dostatočným objemom pre všetko čo potrebuješ.

Tankvak je už akousi samozrejmosťou pokiaľ myslíš na cestovanie na motorke. Pre túto KTM je vhodný aj po dizajnovej stránke oranžový Ambato Expedition. Schováš doň drobnosti, ktoré chceš mať po ruke a v prípade potreby, vieš ľahko navýšiť jeho objem.

Oranžová rolka Touratech si zase nájde svoje miesto na zadnom nosiči batožiny. Ľahko ju sem upevníš pomocou popruhov Rokstraps.

Ochrana motocykla

Spodné padacie rámy rovnako ako horné sú z nášho pohľadu pre túto motorku nutnosť. Chránia totiž nádrž, ktorá tvorí doslova kapotáž KTM 790 Adventure R. Vzhľadom na charakter a určenie motorky majú aj naše padacie rámy minimalistický dizajn. Vieš si na ne upevniť tašky, do ktorých schováš trebárs náradie, či sadu na opravu defektu s kompresorom.

Odnímateľná mriežka na predné svetlo ochráni podstatnú časť KTM 790 Adventure R. Nejedná sa len o dizajnový kúsok, ale o praktickú vec, ktorá má ochrániť svetlomet pred poškodením.

Zosilnená ochrana motora, taktiež pomôže pri offroad jazde. Diel z nerezovej ocele je priamo pripevnený na originálny chránič motora a zosilňuje ho. KTM 790 Adventure R tak vydrží viac hlavne pri dobrodružstvách kadiaľ nevedie asfaltová cesta.

KTM 790 Adventure je motorka s obrovským potenciálom a vo svojej kategórii vlastne nemá ani konkurenciu. Buď ju miluješ, alebo nie. Proste poriadna adv motorka, čo so pýta viac terén ako cestu. Je len na tebe, ako si ju upravíš a bude presne podľa tvojích predstáv.

Všetky doplnky na KTM 790 Adventure nájdeš na tomto linku: https://shop.touratech.sk/KTM_790

 

 

.