Hliníkové kryty rukovätí Defensa

Hliníkové kryty rukovätí Defensa
8. marca 2021 Marian Krolák

Defensa je nový typ chráničov rúk pre motocykle. Sú vyrobené z vysoko pevného hliníka a ponúkajú vynikajúcu ochranu pred pádom, poškodením páčok a zároveň pred nepriaznivým počasím.

Jedná sa o modulárny koncept, ktorý tiež umožňuje adaptáciu na početné modely motocyklov a rôzne spôsoby použitia.

Páčky na riadidlách patria k najzraniteľnejším dielom cestovného endura. Aj neškodné „prevrátenie“ môže viesť k zlomeniu páčok alebo – čo je ešte horšie –  celého mechanizmu. Za týchto okolností nie je možné ďalšie cestovanie. Z tohto dôvodu sa chrániče rúk stali povinnou výbavou pre každé cestovné enduro.

Z našich skúseností vieme, že iba tzv. uzavreté chrániče vydržia vážne namáhanie. Kryty rukoväti Touratech Defensa, majú hliníkovú konzolu, ktorá je uchytená na konci riadidiel a na druhom mieste, v najpevnejšom bode riadidiel.

Tento princíp sa osvedčil aj na motocyklových súťažiach v najťažších podmienkach.

 

Touratech ide teraz o krok ďalej a vyvinul chrániče Defensa. Tento systém sa skladá z dvoch zoskrutkovaných
hlavných komponentov, ako aj z montážnej sady. Rozhodnutie pre viacdielnu konštrukciu ponúklo veľkú variabilitu. To znamená, že ak je potrebné upraviť priestor medzi páčkou a krytom, je to možné vyriešiť prostredníctvom tohto variabilného systému.

Celý systém je zároveň veľmi pevný. Hlavné diely Defensa sú vyrobené z vysoko pevnej kovanej hliníkovej zliatiny, osvedčeného materiálu
používaného aj pri stavbe lietadiel. Hrúbka hlavného rámu až 12,5 milimetra! Presná výroba zároveň zaručuje vynikajúcu rozmerovú presnosť.

Dostupnosť:
Touratech Defensa je k dispozícii pre BMW R 1200 GS (od roku 2013), R 1200 GS Adventure (od roku 2014), R 1250 GS a R 1250 GS Adventure, KTM 790 Adventure, Honda CRF 1100 L, Africa Twin a Yamaha Ténéré 700. Ďalšie modely sa pripravujú.
Deflektory a spojlery sú k dispozícii v bielej a čiernej farbe.