ENDUROŠKOLA – Level 1

ENDUROŠKOLA – Level 1
8. decembra 2021 Marian Krolák

Kúpil si si veľkú adventure motorku, krásny, nový turistický stroj. Sníval si o tom roky… a teraz tu stojí, je úžasná, je obrovská. Vzbudzuje rešpekt. Vieš, že s ňou chceš cestovať, spoznávať svet a vieš, že chceš si to s ňou vyskúšať aj mimo ciest. Ty vieš, že sa to dá, videl si to veľa krát na youtube, na fotkách…. Ale sám si netrúfaš…

Level 1 – začiatočnícky kurz pre veľké motorky

Poznáme ten pocit a vieme, ako veľmi by si chcel len zľahka pričuchnúť k offroad jazde na svojej veľkej adventure motorke. Tak presne pre teba sme pripravili jednodňový kurz offroad jazdenia – Enduroškola – LEVEL 1.  Náš kurz organizujeme v spolupráci so Slovakiaringom, šúčasťou ktorého je aj offroadový polygón Offroad-ring a presne toto miesto je ako stvorené pre vstup do sveta offroad jazdy na veľkej enduro motorke.

Jedinečná motoškola Enduroškola – LEVEL 1

Enduroškola je jedinečná motoškola pre všetkých, ktorí si zadovážili veľké cestovné enduro a chcú s ním cestovať, objavovať svet, ale nechcú sa učiť na vlastných chybách.

Buď na to pôjdeš ako samouk, alebo sa prihlásiš k nám a náš inštruktor ťa rád posunie míľovými krokmi vpred. Ak sa chceš skutočne naučiť bezpečne ovládať veľké cestovné enduro, ako sa hovorí od piky, Enduroškola – LEVEL 1, je tu pre teba.

Čo ponúkame v LEVEL 1?
Jednodňový kurz typu LEVEL 1 na offroad ringu v Orechovej Potôni je vhodný hlavne pre úplných začiatočníkov, amatérov, nadšencov. Pre všetkých, ktorí sú ochotní sa učiť pod dohľadom profesionálneho inštruktora pekne od základov tak, aby sme na konci dňa, zvládali aj jazdu mimo asfaltu. Zároveň je vhodný pre všetkých, ktorí majú rešpekt z veľkej motorky, nikdy neopustili istotu spevnených ciest, alebo proste pre zvedavcov, ktorí si to chcú vyskúšať.

Počas tohto dňa ťa naučíme:
– základné nastavenie motocykla,
– rozdiely správania motocykla na asfalte a mimo asfaltu,
– ukážeme ti, čo v prípade, že motorka spadne, ako ju správne dvíhať, ako si pomôcť sám v takej situácii,
– naučíme ťa správnej jazdeckej pozícii
– vysvetlíme techniku pohľadu, techniku správneho brzdenia, techniku pridávania na nespevnenom povrchu, techniku zatáčania mimo asfaltu,
– vyskúšaš si jazdu na rôznych povrchoch – tráva, piesok, štrk, blato,
– naučíme ťa  ako zvládať všetky krízové situácie, pokiaľ cesta už nie je cestou,
– zasvätíme ťa do tajov dokonalého ovládania motocykla – tzv. agility,
– upozorníme ťa na tvoje zlozvyky a ukážeme ten “správny smer”…

Všetky kurzy budú prebiehať pod vedením inštruktora, ktorý ti ukáže, ako bezpečne a hravo zvládať svoju motorku nielen na ceste, ale aj mimo nej. V našej skupine sú len veľké cestovné endurá a celý výcvik je modifikovaný a špecializovaný práve na tieto ťažké motocykle s dôrazom na úplné základy – LEVEL 1.

Ak vlastníš cestovné enduro a chceš sa naučiť niečo nové, pridaj sa k nám!

 

TERMÍNY 2024  – KURZ LEVEL 1 – jednodňový kurz
1. Termín: 20.4.2024 – sobota – PLNE OBSADENÉ – ĎAKUJEME!
2. Termín: 4.5. 2024 – sobota – PLNE OBSADENÉ – ĎAKUJEME!
3. Termín: 18.5.2024 – sobota – PLNE OBSADENÉ – ĎAKUJEME!
4. Termín: 15.6.2024 – sobota – PLNE OBSADENÉ – ĎAKUJEME!
5. Termín: 20.7.2024 – sobota – PLNE OBSADENÉ – ĎAKUJEME!

Ak chceš niečo viac, nielen motoškolu, ale aj prednášky, kempovanie, grilovanie, môžeš sa registrovať na náš víkendový Adventure CAMP 2024, na ktorý máme stále voľné miesta:
ADVENTURE CAMP

 

Ak si sa nedostal na kurz tento rok a chceš sa ho zúčastniť, rezervuj si svoje miesto na 2025 už teraz, aby ti opäť neunikla možnosť absolvovať našu Enduroškolu….

TERMÍNY 2025  – KURZ LEVEL 1 – jednodňový kurz!

1. Termín: marec 2025 – sobota – voľné miesta / predpredaj
2. Termín: apríl 2025  – sobota – voľné miesta / predpredaj
3. Termín: máj 2025 – sobota – voľné miesta / predpredaj
4. Termín: jún 2025 – sobota – voľné miesta / predpredaj
5. Termín: júl 2025 – sobota – voľné miesta / predpredaj
6. Termín: august 2025 – sobota – 
voľné miesta / predpredaj

 

Cena
189,- eur / osoba / Level 1 – jednodňový kurz
349,- eur / osoba / Level 1 + Level 2 – víkendový kurz
349,- eur / osoba / víkendový ADV CAMP 2024

Kde?
Slovakiaring – Orechová Potôň – areál Offroadring

 

Počas celého dňa sa ti bude venovať skúsený jazdec a inštruktor Marián Krolák. V cene je zahrnuté taktiež doprovodné vozidlo, prístrešok, miesto na sedenie a ľahké občerstvenie – catering. Staráme sa aj o tvoje pohodlie a tak si počas akcie môžeš dať kedykoľvek kávu, alebo niečo osviežujúce. Počas obednej prestávky si môžeš dať chutný obed v priľahlej reštaurácii priamo v areáli /nie je zahrnuté v cene/.

Časový harmonogram kurzu:
08.45 – 09.00 hod. príchod a prezentácia účastníkov
09.00 – 12.00 hod. teoretické a praktické ukážky jazdy offroad
12.00 – 13.00 hod. obedná prestávka
13.00 – 17.00 hod. praktické jazdy, tréning v areáli offroad ring
17.00 – záver a vyhodnotenie kurzu

Enduro školenie vychádza z metodiky agility a je modifikované pre potreby jazdy mimo spevnených ciest, tzn. správny posed a prenos váhy pri jazde v sede, aj v stupačkách, avšak v podmienkach off-road, správne ovládanie plynu, ale aj brzdenia na nespevnenom povrchu. Technika pohľadu, prenášanie váhy a celkové ovládanie motocykla pri výjazdoch, či zjazdoch mimo spevnených ciest. Počas tohto dňa získaš istotu so svojou motorkou pri jazde mimo asfaltu. Nezaskočí ťa viac koniec bežnej cesty, menší výjazd, či zjazd, naučíš sa otočiť s motorku aj na malom priestore, získaš istotu pri brzdení aj na prašných cestách a celkovo si začneš užívať jazdu mimo asfaltu. Cieľom nie je naučiť ťa jazdiť na motokrosovej trati, blato, či pieskové duny, ale cieľom je získať istotu ovládať tvoju motorku za každej situácie, či už je to asfalt, alebo šotolina, ktoré ťa isto zastihnú pri potulkách po šírom svete…

PS – na kurz nie sú potrebné terénne pneumatiky!

 

 

Ak sa chceš zúčastniť kurzu, vyplň formulár: