BMW R1250GS / Adventure – doplnky Touratech

BMW R1250GS / Adventure – doplnky Touratech
15. januára 2020 František Zubal

BMW GS s motorom boxer už desiatky rokov určuje a definuje kategóriu cestovných endúr. Za tie roky si vydobylo pozíciu jednoznačnej jednotky v tomto segmente. A nový model BMW R1250GS, aj vo verzii Adventure, si svoj post jednoznačne háji.

Táto legendárna motorka je samozrejme v novej verzii výkonnejšia, je nabitá prepracovanejšou elektronikou, no je stále verná svojím koreňom.

“Robustný, pohodlný bike, ktorý ťa odvezie kamkoľvek s patričnou dávkou komfortu a istoty. To je BMW R1250GS”

 

Chceš vedieť viac o BMW R 1250 GS? Dočítaš sa to v tomto článku: Naše prvé dojmy – čo je nové na BMW R1250GS 2019

BMW R1250GS / Adventure je motorkou, ktorá má patrične dlhý rodokmeň. Stála aj pri zrode našej značky Touratech a my na ňu už vyše 25 rokov vyvíjame doplnky, ktoré ju ženú ešte viac v pred. BMW GS a Touratech je synonymom pre dobrodružstvo na dvoch kolesách. Toto je ozajstný adventure štýl. Pre túto motorku sme skrátka museli vyvinúť doplnky zlepšujúce komfort, ergonómiu, ochranu motocykla, možnosť upraviť si motorku na každodenné výlety, víkendový trip, náročnejší off-road výjazd, či nálož doplnkov, vďaka ktorým na tejto motorke absolvuješ svoju životnú cestu.

Kompletnú radu doplnkov na BMW R1250GS / Adventure nájdeš v našom e-shope. Doplnky neustále modifikujeme a vyvíjame nové, takže ostaň naladený a pravidelne sleduj shop.touratech.sk

Top doplnky Touratech pre tvoje BMW R1250GS / Adventure

 

Sada hliníkových kufrov Zega Evo

Veľké GSo si bez hliníkových kufrov ani nevieme predstaviť. Táto motorka proste potrebuje dostatočný priestor pre transport batožiny. Zega Evo sú vodotesné, uzamykateľné a multifinkčné hliníkové kufre. Využiješ ich teda nie len ako priestor pre batožinu.

Poslúžia ako stolička alebo stolík. Vieš na ne doplniť celú plejádu užitočných doplnkov, ako nosiče pre bandasky, fľaše, lekárničku, či dodatočné tašky pre zväčšenie objemu batožinového priestoru.

Hliníkové kufre na motorku Touratech môžeš mať v striebornej, alebo čiernej farbe, malé, stredné, ale aj veľké. Kombináciám sa medze nekladú.

Komfortné vyhrievané sedadlá

BMW R1250GS / Adventure nevyťahuješ predsa z garáže, iba keď je vonku krásne. Bude ti robiť spoločnosť po mnoho kilometrov za každého počasia. Naše vyhrievané sedadlo pre jazdca aj spolujazdca sa veľmi ľahko a intuitívne ovláda. Posunieš ním komfort počas cestovania na motorke o mnoho levelov vyššie. Je zvláštne, že veľké cesťáky ako BMW GT, GTL, atď majú v sérii vyhrievané sedadlá. Prečo ich nemá aj GS od výroby je záhada. My však máme riešenie pre teba a tvoju ľadvinku. Dopraj si ten komfort!

Toolbox / skrinka na náradie

Sú veci, ktoré potrebuješ mať vždy so sebou, hoci dúfaš, že ich reálne nebudeš musieť použiť.  Bez toho, aby si nad tým stále rozmýšľal, je super mať na BMW R1250GS / Adventure toolbox. Namontuješ ho pod nosiče hliníkových kufrov, takže ho máš stále so sebou. Vložíš tam sadu na opravu defektov, malý kompresor, základnú sadu náradia a ďalšie drobnosti, ktoré ťa zachránia, keď to najviac potrebuješ.

Rallye kryt motora

Poriadne odolný kryt motora je základ ochrany motocykla. Hladký príval výkonu, aký poskytuje boxer na BMW R1250GS / Adventure je radosťou, ktorú zažiješ pri každom otočení plynu.  Aby si ochránil tento generátor radosti, je potrebné vybaviť túto motorku poriadnym krytom motora. Výfukové zvody sú v tejto časti zvlášť zraniteľné. Náš kryt motora rallye chráni celý spodok motocykla.

Padacie rámy

Dovybaviť BMW R1250GS o padacie rámy, je podľa nás nutnosť. Nechrániť boxer motor a je trčiace valce je veľký risk pre každého majiteľa GS. Ochranné rámy spoľahlivo ochránia nielen motor, ale krásnu kapotáž nad ním. Všetky padacie rámy Touratech sú už v štandarde z nerezového materiálu. Nielenže vyzerajú luxusne, ale aj nikdy nebudú hrdzavieť. Môžeš ich mať v prírodnej striebornej farbe, alebo čierne.

Kryt svetlometu

Tento ikonický doplnok skrátka patrí na každú poriadnu adventure motorku. BMW R1250GS / Adventure nie je výnimkou. Kryt svetlometu s rýchloupínacím systémom ti vie ušetriť nemalé starosti a financie spojené s riešením rozbitého svetlometu.

Adventure odpruženie Touratech Suspension

Chceš top tlmiče pre adventure motorku? Voľba je jednoznačná, Touratech Suspension. Jazdné vlastnosti motorky posunieš o mnoho levelov vyššie, na naše odolné tlmiče sa môžeš stále spoľahnúť. K dispozícii aj verzia tlmičov zaisťujúca zníženie BMW R1250GS Adventure (mínus 25 alebo 40 milimetrov).

Odpruženie Touratech Suspension sa dokonale integruje s elektronikou BMW a zaručuje plnú funkčnosť elektronického  systému a zároveň dramaticky zvyšuje celkový výkon odpruženia.  Tlmiče teda naďalej fungujú “na tlačidlo ESA”, ale dávajú ti oveľa viac možností a lepší komfort, ako tie sériové. Ak sa rozhodneš pre individuálny podvozok, necháme ho vyrobiť a nastaviť presne podľa tvojích predstáv.

Rozkladací nosič batožiny

Šikovný dizajn tohto nosiča batožiny umožňuje jeho rýchle rozšírenie alebo naopak zúženie. Ľahko si ho tak prispôsobíš veľkosti batožiny, ktorú oň chceš upevniť.

Silný rodokmeň

My v Touratechu jazdíme a upravujeme veľké GS-á už takmer 30 rokov. Od vtedy sme na túto generačnú líniu motocyklov vyvinuli kopec adventure doplnkov, aby si každý vedel upraviť svoj bike podľa seba. Diely Touratech zvyšujúce komfort a ovládanie motocykla, riešenia pre transport batožiny, ochrana kľúčových častí motorky a rôzne iné technické doplnky. Sú to tisíce vecí, ktoré po mnoho rokov fungujú a vyvíjajú sa stále spolu s príchodom nových modelov BMW GS. Tešíme sa, že aj s touto novou generáciou prichádza na svet motorka, ktorá umožní jej majiteľom absolvovať ich cestovateľské sny.

Spolu s našimi doplnkami si postavíš svoju vysnívanú a jedinečnú BMW R 1250 GS / Adventure