Ako sa zbaliť na moto dovolenku – úložný priestor

Ako sa zbaliť na moto dovolenku – úložný priestor
13. februára 2017 zummerova

Hurá, vonku je parádne počasie, dovolenka v práci vybavená tak už len dúfať, že to vydrží a na motorke si užijem parádne chvíle. Spoznať nové krajiny, oddýchnuť si od stereotypu, zažiť nové dobrodružstvá. Jo, presne na to čakáme asi viacerí. Takže zhodiť pracovné uniformy, obleky… a poďme pripraviť mašinu. Dovolenka to bude dlhá, tak kam nahádzať všetky potrebné veci?

Hliníkové kufre na motorku

Poučený z množstva predošlých motodovoleniek je jasnou voľbou systém kvalitných hliníkových kuforv. ZEGA Pro 2 je jasná topka, nič sa im nevyrovná. Rýchlo sa odopínajú od motorky a vezmem si ich na izbu ako by to boli plastové kufre. Ale keď ma čaká krásna noc, rozložím stan, z kufrov si urobím stoličku a stolík. Žiadne ostré hrany, hlúpo umiestnené úchyty či iné “análne” dráždila ako na iných hliníkačoch. Na rozdiel od plastových ich pri prípadnom poškodení viem vyklepať. Dajú sa zamknúť proste čo viac chcieť?

Kufre pre jednotlivé motocykle nájdete v E-Shope Touratech – Kufre

Príslušenstvo kufrov

Jasné, že to chce aj čosi viac. Ono je totiž dobré mať so sebou pre prípad nejaký ten olej. V horúčave sa môže stať že aj fungel nová motorka si čosi cucne. A v takom Taliansku počas siesty otvorený motoshop nájdeš veru ťažko, nehovoriac o výpravách kamsi do preč, kde motoshop nenájdeš aj niekoľko dní (nie len motoshop ale ani poriadnu benzínku aby si svojej láske dolial aspoň hoc aký olej). Aj fľaše s vodou je lepšie mať hneď po ruke namontované zvonku kufrov. Nebude mi drahocenné miesto v kufroch predsa zaberať voda? Drobnosti hodím do tašiek, ktoré uchytím jednoducho páskami na veko kufrov a dám si ich reflexné, v noci mi možno zachránia život a to možno ani veľmi nepreháňam.

Nemecké motorky mám rád a čosi mi aj hovorí nemecký zmysel pre poriadok. Má to čosi do seba. Urobiť si poriadkov medzi vecami v kufri je super, šetrí to čas!!! Čas, ktorý viem stráviť ináč ako hľadaním nejakej hlúposti či kusu oblečenia. Tašiek a organizérov je nepreberné množstvo. Ich výber bude čisto účelový, podľa toho kam vyrazím a čo si so sebou chcem vziať.

Rôzne príslušenstvo na kufre nájdete v E-Shope Touratech – Kufre doplnky

Tankvak

Druhá neodmysliteľná súčasť úložného priestoru na motorke. Mám v ňom hodený foťák, nepremokavé rukavice, čosi rýchle pod zub, zápisník, mapu atď. Všetko čo chcem mať vždy a rýchlo po ruke. Rozhodne je ale super investovať do tankavku, ktorý je uspôsobený pre konkrétnu motorku. Univerzálne vedia pekne znepríjemniť cestovanie. Šmýkajú sa, nedržia na mieste, občas aj odletia za jazdy.

Tankvaky pre rôzne typy motocyklov nájdete v E-Shope Touratech – Tankvaky

Tašky a vaky

Vieš koľko zákutí ma tvoja motorka kam by sa dala dať vhodná taška a využiť ten priestor trebárs na to aby si mal stále so sebou súpravu na opravu defektu? Niektoré motorky majú takých miest viac, niektoré menej.

Rôzne tašky a vaky na motocykel nájdete v E-Shope Touratech – Doplnkové tašky a vaky

Nepremokavé tašky a vaky

Nepremokavá rolka, lodný vak alebo neviem aký iný názov používa azda každý cestovateľ na motorke pre jednu a tú istú vec. Aj ja ju nosím, namiesto horného kufra. Je to obrovský veľmi prakticky využiteľný úložný priestor. Na krátke víkendové výlety ani nepotrebujem bočné kufre. A robí sa ich toľko variant, až je ťažké rozhodnúť sa ktorú si vybrať. A kto nechce ani bočné hliníkové kufre, pre neho sú tu aj nepremokavé bočné tašky z odolného materiálu.

Radu nepremokavých tašiek a vakov Touratech Waterproof nájdete v E-Shope Touratech – Waterproof

Menšie tašky a vaky

Veľkými pomocníkmi pri balení a neskôr aj pri samotnom cestovaní sú špeciálne odkladacie priestory. V čom že môžu byť špeciálne. Napríklad kam zavesíš toaleťák, keď ti ho nečakane treba? A neverím, že si takú situáciu nezažil aby si si nedokázal predstaviť vyžitie tohto tu. Aj baterky je dobré mať oddelene uložené, nehovoriac o vakoch pre elektroniku,  aby si mal kam dať špinavé topánky z prechádzky tak, že ti nezababrú všetko ostatné v kufroch. Aj vak na vodu je veľmi super, hlavne, ak sa dá prerobiť na provizórnu sprchu.

Rôzne vaky nájdete v E-Shope Touratech – Vaky

Rôzne tašky nájdete v E-Shope Touratech – Tašky

Príslušenstvo

Popruhov je strašné množstvo, ale bez nich by to nešlo. Teda šlo, ale motať motúzom vak k motorke? Kúp si rock straps, nechaj ich nastálo na motorke a nikdy nebudeš lamentovať kam si všetky gurtne poodkladal. Popruhov totiž nikdy nie je dosť. Naplánovanú batožinu máš spoľahlivo prichytenú, ale prečo nosiť 3-4 popruhy naviac? No lebo keď vidíš popri ceste predavačov melónov, tak je super vziať si jeden so sebou na miesto, kde budeš táboriť. No a kam ho dáš, keď máš všetko plné? Veru zišli by sa rezervné popruhy.

Rôzne príslušenstvo nájdete v E-Shope Touratech – Príslušenstvo pre batožinu

Tak či onak, na bike proste tú batožine treba nejako dať a od toho sme tu… hľadaj, rieš, kupuj… všetko v eshope Touratech:  shop.touratech.sk