Touratech Slovakia

MG 3305 MG 3293 MG 3310 MG 3150 MG 3352 MG 3347 MG 3350 01 Touratech Trening 00 Touratech Trening 02 Touratech Trening 03 Touratech Trening

Ukončené / Touratech kurz bezpečnej jazdy pre veľké endurá

Vlastníš veľké cestovné enduro? Skutočne ho ovládaš? Poznáš jeho limity? Alebo máš skôr rešpekt a bojíš sa využiť potenciál svojej motorky? Je najvyšší čas to zmeniť a spoznať, čo všetko dokáže tvoja motorka! Ako na to? Jednoducho! Príď k nám do kurzu bezpečnej jazdy a pod vedením skúseného inštruktora zo Slovakiaringu Michala Jariabku a pod vedením majiteľa Touratech SK - Mariána Kroláka sa to naučíš. A prečo pod záštitou Touratech? Pretože v našej skupine budú len veľké cestovné endurá a celý výcvik je modifikovaný a špecializovaný práve na tieto ťažké motocykle. Ak teda vlastníš cestovné enduro a chceš sa naučiť niečo nové, pridaj sa k nám do školy bezpečnej jazdy. 

Čo ponúkame?
Celodenný kurz bezpečnej jazdy v špecializovanom stredisku - motocyklový areál Dlhá pri Trnave, ktorý je vhodný pre začiatočníkov, ale aj všetkých tých, ktorí sa chcú zdokonaliť vo svojích jazdeckých schopnostiach a zručnostiach. 

Pre koho je Touratech kurz bezečnej jazdy určený?
Pre všetkých majiteľov veľkého cestovného endura. Jednovalec, dvojvalec, či nebodaj trojvalec a hmotnosť okolo 200 kg a viac. Škola bezpečnej jazdy je vhodná aj pre ženy. Pokiaľ chceš, aby sa tvoja polovička zdokonalila v jazde na enduro motorke, môžeš ju prihlásiť.
aa1

Kedy?
1. máj 2017 /pondelok - štátny sviatok/

Ak sa chceš naučiť viac, pozri si aj náš rozšírený víkendový kurz - Škola bezpečnej jazdy + enduroškola

Súčasťou je catering počas konania akcie, doprovodné vozidlo, prístrešok, miesto na sedenie (obed nie je súčasťou ceny).

aa2 Touranbike Enduroskola
Kde?
Motoristický areál Dlhá pri Trnave
48°25'09.0"N
17°24'57.0"E


Cena: 170,- eur / osoba 
V motoškole sa nám budú venovať dvaja skúsení inštruktori. 

aa2
Časový harmonogram kurzu:

08.45 - 09.00 hod.     príchod a prezentácia účastníkov 
09.00 - 10.00 hod.     teoretická časť (výučbové priestory) 
10.00 - 10.15 hod.     prestávka 
10.15 - 11.30 hod.     praktický tréning 
11.45 - 12.30 hod.     obedová prestávka (obed nie je v cene kurzu) 
12.30 - 15.30 hod.     praktický tréning  
15.30 - 16.00 hod.     záver a vyhodnotenie kurzu

Po registrácií sa kurz začína v školiacich priestoroch, kde ťa inštruktor prevedie teoretickou prípravou. Teoretická časť je vedená formou vzájomnej diskusie, aby sa ste sa ako účastníci aktívne zapájali a svojimi názormi hľadali správne riešenia. Inštruktor postupne prechádza témami ako sú:

- správny posed a prenos váhy
- stabilita na stupačkách
- technika ovládania spojky, plynu a brzdy
- technika pohľadu
- vnímanie náklonu
- krízové brzdenie
- vyhýbavý manéver

Praktický tréning sa začína na module 1 - rovná plocha. Po úvodnom rozjazdení cez kratší a dlhší slalom si vyskúšaš krízové brzdenie z presne definovanej rýchlosti. Nasleduje tréning vyhýbavého manévru, kde sa naučíš správne obísť a vyhnúť sa nečakaným prekážkam na vozovke. Samozrejmosťou sú rôzne modulové situácie a rôzne varianty vyhýbacích manévrov. 

V ďalších krokoch tréningu sa využíva modul - Kopec a Kruh, ktoré preveria tvoje zručnosti pri akcelerácií, tiež vyhýbaní sa, prácu s ťažiskom a určenie hranice náklodnu a stability pri malej i vyššej rýchlosti. 

Ak si opatrný vodič, ktorý nepokúša zbytočne osud, určite oceníš práve tréning na kruhovej ploche, kde Ti inštruktor pomôže trochu posunúť Tvoje hranice a možno si prvý krát pri náklone škrtneš stupačku o zem... Pre skúsenejších jazdcov je kruhová plocha skvelým tréningom ako si môžu v bezpečnom prostredí dokonale preskúšať prejazdy zákrut s rôznym polomerom pri rôznych rýchlostiach. 

Na záver kurzu sa presunieme s celou tréningovou skupinou opäť do školiacich priestorov, kde každý účastník vyjadrí svoj názor na prínos získaných skúseností do praxe. Inštruktor upozorní na priestor zlepšenia, ktorý z tréningu vyplynul a odporučí účastníkom ako môžu svoje skúsenosti v praxi rozvíjať ďalej.

Neváhaj a príď sa zdokonaliť skôr, než si ťa nájde krízová situácia!


V prípade záujmu prosím vyplň registračný formulár