Touratech Slovakia

05 Touranbike Enduroskola 11 Touranbike Enduroskola 14 Touranbike Enduroskola 08 Touranbike Enduroskola 13 Touranbike Enduroskola 15 Touranbike Enduroskola 03 Touranbike Enduroskola 06 Touranbike Enduroskola 16 Touranbike Enduroskola 02 Touranbike Enduroskola 01 Touranbike Enduroskola 07 Touranbike Enduroskola 17 Touranbike Enduroskola 04 Touranbike Enduroskola 10 Touranbike Enduroskola 12 Touranbike Enduroskola 09 Touranbike Enduroskola

Touratech ENDURO CAMP

Jedinečný kemp pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť ovládať veľké cestovné enduro za všetkých podmienok. Spojili sme dva svety do jedného - ovládanie ťažkej motorky na ceste - agility a ovládanie ťažkého endura mimo spevnených ciest /enduro-tréning. Okrem iného sa dozviete všetko potrebné o výbave adventure motorky pre veľké expedície, výbave jazdca, ako si pomôcť v krízových situáciách, ako opraviť defekt, ako nastaviť podvozok, atď...


Vlastníš veľké cestovné enduro? Skutočne ho ovládaš? Poznáš jeho limity? Alebo máš skôr rešpekt a bojíš sa využiť potenciál svojej motorky? Je najvyšší čas to zmeniť a spoznať, čo všetko dokáže tvoja motorka. Príď k nám do ENDURO CAMPu a pod vedením majiteľa Touratech SK - Mariána Kroláka sa naučíš ako bezpečne a hravo zvládať svoju motorku nielen na ceste, ale aj mimo nej.  V našej skupine budú len veľké cestovné endurá a celý výcvik je modifikovaný a špecializovaný práve na tieto ťažké motocykle. Ak vlastníš cestovné enduro a chceš sa naučiť niečo nové, pridaj sa k nám do ENDURO CAMPu. 

Čo ponúkame?
Víkendový kurz sa začína kurzom ovládania veľkého cestovného endura - agility. Po absolvovaní tohto kurzu sa pokračuje v základoch enduro jazdenia. Tento víkendový kurz je vhodný hlavne pre začiatočníkov, ale aj všetkých tých, ktorí sa chcú zdokonaliť vo svojich jazdeckých schopnostiach a zručnostiach nielen na ceste ale aj mimo nej.  

Pre koho je Touratech ENDURO CAMP?
Pre všetkých majiteľov veľkého cestovného endura. Jednovalec, dvojvalec, či nebodaj štvor a trojvalec a hmotnosť motorky okolo 200 kg a viac. 
aa Touranbike Enduroskola

Kedy?
16. - 18. jún 2017  


Kde?
Poprad. 
Kurz bezpečného ovládania cestov.endura - agility  sa uskutoční na letisku.
Kurz endurojazdenia sa uskutoční v pieskovom areáli. 

Cena: 200,- eur / osoba 
Počas víkendu sa vám budú venovať dvaja skúsení inštruktori. 
Súčasťou je občerstvenie - catering počas konania akcie, doprovodné vozidlo, prístrešok, miesto na sedenie... /obedy, večere, ubytovanie nie sú v cene/.
aa2 Touranbike Enduroskola

Časový harmonogram kurzu:

Piatok - podvečer príchod účastníkov
Ubytovanie je možné v nedaľekom penzióne, v prípade záujmu vám poskytneme bližšie informácie emailom. S ubytovanými hosťami posedenie pri večeri a voľná diskusia - všetko okolo edvenčr motoriek :)

Sobota
08.45 - 09.00 hod.     príchod a prezentácia účastníkov 
09.00 - 11.00 hod.     teoretická časť v priestoroch predajne Touratech
11.00 - 11.30 hod.     obedová prestávka - krátke občerstvenie
12.00 - 15.30 hod.     praktický tréning na letisku 
15.30 - 16.00 hod.     záver prvého dňa / tréning agility
18.00 - 19.00 hod.     spoločná večera (cena večere nie je zahrnutá v cene kurzu).
20.00 - xxx                Kurz prípravy motocykla na expedíciu, všetko o správnej výbave, doplnkoch, pneumatikách, nastavenie motocykla, podvozku, výbava jazdca, a riešenie krízových situácií pri expedíciách..

Teoretická časť je vedená formou vzájomnej diskusie, aby sa ste sa ako účastníci aktívne zapájali a svojimi názormi hľadali správne riešenia. Inštruktor postupne prechádza témami ako sú
- správny posed a prenos váhy
- stabilita na stupačkách
- technika ovládania spojky, plynu a brzdy
- technika pohľadu
- vnímanie náklonu
- krízové brzdenie
- vyhýbací manéver
Po krátkej prestávke na občerstvenie sa presunieme do areálu letiska, kde na vyhradenej ploche budeme spoločne trénovať všetky teoreticky nadobudnuté vedomosti - ovládanie veľkého motocykla- agility. 

Nedeľa
08.45 - 09.00 hod.     stretnutie účastníkov 
09.00 - 12.00 hod.     presun do areálu enduroškoly a nácvik základov enduro jazdenia
12.00 - 12.30 hod.     obedová prestávka (cena obedu nie je zahrnutá v cene kurzu)
12.30   hod.              ukončenie kurzu a záverečné zhodnotenie...

aa8 Touranbike EnduroskolaEnduro školenie vychádza z metodiky školy bezepčného ovládania motocykla a je modifikovaná pre potreby jazdy mimo spevnených ciest, tzn. správny posed a prenos váhy pri jazde v sede aj v stupačkách, správne ovládanie plynu ale aj brzdenia na nespevnenom povrchu. Technika pohľadu, prenášanie váhy a celkové ovládanie motocykla pri výjazdoch či zjazdoch mimo spevnených ciest....

Neváhaj a príď sa zdokonaliť skôr, než si ťa nájde krízová situácia!


PS - účastníci nemusia mať offroadové pneumatiky, vo väčšine prípadov postačia aj univerzálne enduro pneumatiky...


V prípade záujmu prosím vyplň registračný formulár