Touratech Slovakia

Ukončené - Portugalsko Február & Marec 2017

Tento výjazd nás zavedie do južnej časti Portugalska, do oblasti zvanej Algarve. Denne prejdeme okolo 150 až 250 km a večer si zakaždým oddýchneme v luxusnom prostredí. Poďte si s nami zajazdiť v čase, kedy u nás motorky ešte spia.

Kým u nás by mala byť zima, alebo je počasie prinajmenšom dosť škaredé, v južnej časti Portugalska sú podmienky na jazdu ideálne. Zahnať motorkový absťák je preto úplne jednoduché. Oblasť Algarve pritom ponúka možnosti pre adventure jazdu aké u nás musíme doslova hľadať. Zajazdíme si po cestách, kde BMW,KTM či Honda vodia po mnoho sezón novinárov na prvé testovania horúcich noviniek. Po šotolinách kde sa jazdí WRC rally, či trasách po ktorých viedli aj niektoré etapy rely Dakar. Nebudeme preto ďaleko od pravdy ak povieme, že táto časť Portugalska ponúka šotoliny hodné statusu, najlepšie na svete.

Avšak netreba sa báť, toto všetko absolvujeme pod dohľadom profesionálnych inštruktorov adventure jazdy. Nebude sa jazdiť na čas, ale na pohodu. Čo to si vyskúšame, čo to natrénujeme, ale hlavne oddýchneme v sedlách zapožičaných motocyklov BMW vo výbave Touratech. Ako doprovod pre prípad núdze s nami pôjde vždy aj vozidlo s patričnou výbavou, náhradnými dielmi, mechanikom, zásobami jedla a nápojov.

Na prvom mieste je pre nás vytvorenie programu, aby ste si pekne zresetovali hlavu. Každý si zajazdí podľa chuti v príjemných teplotách medzi 15 až 25 stupňov Celzia, aké by v tom čase mali byť v Portugalsku. Prejdeme sa asfaltom a šotolinami pomedzi pomarančové plantáže, korkové duby a okúsime aj hlboké údolia a vysoké kopce s výhľadom na Atlantik. Oblasť Algarve je situovaná v azda najteplejšom rohu Európy, preto sa počasia veľmi netreba báť. Žiariace slnko s azúrovo modrej oblohy bez jediného mráčika, by malo navodiť úsmev na tvári každého jazdca počas celého výjazdu.

cl1 Portugalsko cestujte s nami spolocny vyjazd adventure Touratech

Jazda teda pozostáva s hlavne z ľahko prejazdných šotolín a krásnych asfaltových ciest. Ak si niekto trúfne na viac, budú pre neho pripravené vždy náročnejšie alternatívne trasy. Avšak nik nemusí byť profi jazdec ani vyjazdený off-road jazdec. Trasy sú vybrané tak, aby ich bez ujmy zvládol aj úplný začiatočník.

Ubytovanie a strava

Počas celého tripu budeme ubytovaný v Alba resort & Spa, ktorého vlastníkom je slávny futbalista Louis Figo. Alba resort & Spa je situovaný 60 km od letiska Algarve/Faro, odkiaľ vás vyzdvihneme po prílete. Ubytovanie je blízko Atlantického oceánu, pláže sú vzdialené cca.200 metrov od rezortu. Kto si bude chcieť zaplávať mimo hotelových bazénov, nebude to mať do mora ďaleko.cl2 Portugalsko cestujte s nami spolocny vyjazd adventure Touratech

Jedlo a nápoje budú zabezpečené na vysokej úrovni priamo v rezorte Alba. Aby si každý poriadne oddýchol po celodennej jazde. Nie totiž nič lepšie ako si užiť fantastické jedlo, či večernú degustáciu kvalitného vína s výhľadom na Atlantik.cl3 Portugalsko cestujte s nami spolocny vyjazd adventure Touratech

Každý účastník bude mať svoju vlastnú s prístupom na WiFi. Apartmány sú v skutku nádherné, luxusné na vysokej úrovni. Vlastná kúpeľňa a klimatizáciu sú teda samozrejmosťou. Výrivka, sauna, posilňovňa, jazda na koni, golf... a mnoho ďalších aktivít je dostupných na želanie.

Časový harmonogram

Deň1: Prílet do Algarve/Faro, transport do hotelového komplexu, spoločná večera
Deň2: Vyzdvihnutie motocyklov, celodenný výjazd po asfalte
Deň3: Adventure tréning s motocyklami, voľné jazdenie po okolí
Deň4, 5, 6, 7: Celodenná jazda väčšinou šotoliny v kombinácii s afaltom
Deň8: Krátka jazda šotolina/asfalt, obed a presun na letisko

Termíny

Február & Marec 2017

Počet účastníkov

Na motocykloch - 14 os.
V doprovodnom vozidle - 2 os.

Ceny

Na BMW F700GS – 2900 EUR
Na BMW F800GS – 3100 EUR
Na BMW R1200GS/Adventure – 3300 EUR
V doprovodnom vozidle – 1700 EURcl4 Portugalsko cestujte s nami spolocny vyjazd adventure Touratech

Cena zahŕňa

Transport z a na letisko Faro/Algarve do rezortu Alba
7 nocí vo vlastnej izbe v rezorte Alba
Prístup do welness a kúpeľov počas celého dňa v rezorte
7x raňajky, 7x obed
Počas siedmych dní káva, nápoje, ľahké jedlo počas celých výjazdov
Zapožičanie motocykla
V prípade potreby zabezpečenie náhradného motocykla
Jazda pod dohľadom certifikovaných inštruktorov BMW
Poistenie motocykla
Palivo
Asistencia doprovodného vozidla

Cena nezahŕňa

Letenky do a z Algarve/Faro
Večere
Oblečenie, osobné poistenie

$UserDefinedForm