Touratech Slovakia

Adventure prilba Touratech Aventuro Carbon

Koncept univerzálnej adventure prilby sme dotiahli do dokonalosti. Aventuro Carbon je najľahšia, najpohodlnejšia, najuniverzálnejšia, najpraktickejšia, najbezpečnejšia, prilba v kategórii cestovných enduro prilieb.

Výhody prilby Aventuro Carbon

 • Univerzálna 3 v 1 (Touring Enduro, Off-road, Street)
 • Ľahká, pohodlná, praktická
 • Karbónová konštrukcia škrupiny
 • Rýchla konverzia verzií bez použitia náradia
 • Prispôsobená pre použitie akčnej kamery
 • Atraktívny dizajn

Naša Adventure prilba Touratech Aventuro Carbon udáva nový štandard v kategórii takzvaných prilieb 3 v 1, teda touring enduro, off-road a street. Prilba je výsledkom dlhoročného vývoja, snahy napraviť chyby konkurencie a je momentálne najdokonalejšou prilbou vo svojej kategórii, avšak stále cenovo dostupnou.

Na trhu je mnoho prilieb v tejto kategórii, avšak každá z nich má isté nedostatky, vychádzajúce z univerzálneho dizajnu. Aj prilby top výrobcov sú buď ťažké, hlučné alebo je ich správna funkcia podstatne obmedzená, len na jednu konfiguráciu, čím strácajú zásadné faktory, kvôli ktorým si ich mototurista zadovážil (univerzálnosť, pohodlie). Preto sme sa rozhodli priniesť na trh prilbu, ktorá nemá takéto nedostatky a splňuje tie najvyššie nároky, čo sa adventure cestovania týka.

fdtqkb 3Ľahká konštrukcia

Cestovanie na motorke znamená stráviť podstatnú časť dňa s prilbou na hlave. Ťažké prilby zbytočne namáhajú krčné svaly, krčné stavce a aj chrbát ako taký. To v značnej miere prispieva k zvýšenej únave jazdca, nezriedka aj k zbytočným zraneniam.

Preto sme pri konštrukcii škrupiny nekompromisnej adventure touring prilby použili ľahký avšak pevný karbón. Výsledkom je najľahšia prilba v kategórii adventure prilieb s hmotnosťou 1250g (+/- 50g). Jazda po cestách v sede, či jazdenie off-road v stúpačkách, sa tak stáva pohodlnejším.

Jazda s ľahkou karbónovou prilbou na hlave teda prináša nespočetné výhody. Krčné aj chrbtové svalstvo nie je zbytočne namáhané, jazdec sa cíti aj na druhý deň uvoľnene. Karbón pritom zabezpečuje potrebnú pevnosť, nutnú pre ochranu jazdca. Ľahká konštrukcia teda nebola dosiahnutá na úkor funkcie.00 Touratech Aventuro Carbon Core karbon

Šilt s minimálnym odporom vzduchu

Prilbu Aventuro Carbon sme vyvinuli postupne jej testovaním v praxi. Je to vidieť vo všetkých funkčných detailoch. Naša adventure prilba, má ako správna enduro prilba šilt, ten však, na rozdiel od rozmerných šiltov konkurencie, nevytvára zbytočné turbulencie a neťahá kvôli náporu vetra hlavu nahor. Nesprávne tvary šiltov obmedzujú jazdcov najmä pri jazdách vo vyšších rýchlostiach, kedy je prakticky nemožné otáčať hlavou do strany, bez toho aby sa ju snažil nápor vzduchu o šilt doslova odtrhnúť. Jazdec tak musí vyvíjať úsilie v podobe práce krčných svalov, čo je nepríjemné, nepohodlné, ale aj značne unavujúce.

Šilt na Aventure má preto veľké prieduchy, jazda s ním je preto podobná jazde s klasickou integrálou. Nekoná sa nepríjemné strhávanie prilby prúdom vzduchu, jazdec je relaxovaný, únava sa znižuje.

Šilt tu však nie je iba dizajnovým doplnkom, vytvára tieň zabraňujúcu oslneniu pri jazde proti slnku. Skrátka plní svoju normálnu funkciu. Avšak aj tu sme spravili krok naviac. Šilt je polohovateľný a je možné meniť aj jeho dĺžku jednoduchým posunutím jeho prednej časti rukou aj za jazdy.00 Touratech Aventuro Carbon Vision silt

Komfort

Okrem už spomínaných aspektov, ako úspora hmotnosti použitím karbónu na konštrukciu škrupiny a vylepšenie aerodynamického komfortu šiltom, s veľkými prieduchmi, sme na komforte pri nosení adventure prilby Aventuro popracovali aj v ostatných smeroch.

Cestovateľská prilba musí byť pohodlná pri nasadení na hlavu. Vnútro prilby je preto vyrobené s antibakteriálneho, antialergického materiálu z tkaniny CoolMax. Vyberateľné a prateľné vnútro je priedušné čím zabraňuje nadmernému poteniu, resp. zabezpečuje lepší odvod potu. Aby vnútro dokonale sadlo individuálnym tvarom hlavy jazdca, k prilbe dodávame prúžky tkaniny, ktoré si jazdec vlepí pod vnútornú výstelku aby si prilbu dokonale prispôsobil. Je častým javom, že akákoľvek prilba sa po pár dňoch nosenia prispôsobí, no nemusí to byť vždy prínosom, pričom stačí vykonať iba malé úpravy pomocou vloženia prúžkov tkaniny.00 Touratech Aventuro Carbon Sky vnutro

Adventure cestovanie však znamená vystaviť sa aj nepriazni počasia. Či už sa jedná o nadmerné horúčavy, chlad alebo dážď, aj tu vystupuje naša prilba ako spoločník, ktorý cestovateľa nenechá nikdy v nepohode. 5 ľahko ovládateľných uzatvárateľných vetracích otvorov a 4 výduchy zabezpečujú dokonalú variabilnú ventiláciu. Otvory sú samozrejme vodotesné a v prípade dažďa či jazde v chladnom počasí dobre tesnia.

Aerodynamický komfort výrazne zvyšuje použitie rozmerného podbradového deflektora. Ten znižuje hlučnosť vnútri prilby, zabraňuje malým turbulenciám vo vnútri prilby, ktoré jazdec mnoho krát ani nepostrehne, no unavené vyfúkané oči sú toho dôkazom. Naša prilba takéto nedostatky nemá. Aerodynamiku vylepšujú aj jej vonkajšie tvary, hlavne rozšírenie spodnej časti, odvádzajúce prúd vzduchu od jazdca.00 Touratech Aventuro Carbon Sky bradovy deflektor

Dbali sme aj na jazdcov nosiacich dioptrické okuliare. Vnútornú výstelku Aventura sme preto vybavili priestorom pre rám takýchto okuliarov, aby jazdca netlačili na hlave a aby nebol nijako limitovaný.

Plexisklo je tvarované tak, aby sa pri dvihnutí fakticky celé ukrylo pod šiltom, ktorý ho tým chráni pred poškriabaním. K otváraniu slúži praktické uško v prednej časti plexiskla, za ktoré ho jazdec ľahko uchopí aj v rukaviciach a bez zbytočného šmátrania po plexiskle. Plexisklo je tak ľahko ovládateľné a nedochádza k jeho zbytočnému zašpineniu/zamazaniu rukavicou. Jeho tvar prináša skvelý výhľad z prilby, nelimituje periférne videnie, čo je vecou nielen komfortu ale aj bezpečnosti.     

Rýchla konverzia bez nástrojov

Aventuro Carbon je ako transformer. Dá sa rýchlo, a bez použitia náradia, premeniť z off-road helmy na integrálu a naopak. Koncepcia 3 v 1 prináša množstvo praktických výhod využiteľných pri bežnom používaní prilby.00 Touratech Aventuro Carbon Sky 3v1

S odmontovaným štítom Aventuro vyzerá takmer ako klasická integrálna prilba. Jej cestovateľské výhody je tak možné využiť, aj na motorkách, na ktorých prilby so šiltom, skrátka nevyzerajú dobre. Majitelia cestovných motoriek, mimo kategórie cestovné enduro, si tak môžu Aventuro zadovážiť bez výčitiek svedomia, že s ňou budú na motorke vyzerať „divne“. Aventuro svojim dizajnom a funkčnosťou dokonale sadne aj pre týchto jazdcov.  

Väčšina jazdcov Aventuro využije zrejme vo forme so štítom a plexisklom, no pri občasných výletoch mimo asfalt a do náročnejšieho terénu nie je problém plexisko rýchlo odobrať a prilbu vybaviť off-road okuliarmi.

Využitie off-road okuliarov má svoje výhody. Mnoho jazdcov pri výjazde mimo asfaltové cesty iba dvihne plexisklo aby si ho pri namáhavej jazde nezadýchali. Ich oči ale ostávajú nechránené, zdvihnuté plexisklo sa naviac zapráši aj z vnútornej strany a ďalšia jazda je bez poriadneho očistenia prakticky nemožná. Nehovoriac o prípadnom poškrabaní plexiskla.00 Touratech Aventuro Carbon Rallye okuliare

Bez ohľadu na akej motorke cestujete, či jazdíte po asfalte alebo off-road, Aventuro spĺňa všetky nároky pre jazdu v rôznych podmienkach.

Praktické vychytávky

Do konštrukcie adventure prilby Aventuro sme zakomponovali aj drobnosti, ktoré však majú pre dnešných cestovateľov veľký význam.

Čoraz viac si z ciest totiž prinášame nie len dokonalé zážitky, krásne fotografie ale kopec video materiálu. Akčné kamery na rôznych častiach motorky ale aj na prilbách sú už neoddeliteľnou súčasťou cestovania. Aventuro sme preto doslova prispôsobili aj tomuto aspektu. K prilbe preto dodávame vymeniteľné plochy umožňujúce nalepenie adaptéru pre akčnú kameru.00 Touratech Aventuro Carbon Rallye kamera

Prilbu od nás si teda nepoškodíte lepením adaptérov priamo na lak. Rozšírte tak paletu svojich záberov umiestnením akčnej kamery na vrch prilby alebo na jej bok. Naviac máte istotu, že je adaptér akčnej kamery dokonale prilepený, pretože ho prilepíte na rovné plochy uspôsobené presne pre túto funkciu.

Praktický je aj držiak popruhu off-road okuliarov v zadnej časti prilby. Off-road okuliare tak pri rôznych situáciách, kedy ich nechcete mať na očiach, iba prehodíte ponad prilbu. Tie budú visieť na tomto držiaku a nehrozí, že ich stratíte, nemusíte riešiť kam ich odložiť alebo sa znervózňovať situáciou, kedy vám zavadzajú prehodené okolo krku.00 Touratech Aventuro Carbon Sky hacik

Aventuro sme vybavili aj adaptérmi pre takzvaný quick-strap úchyt off-road okuliarov. Vtedy sú okuliare pripevnené napevno k prilbe z jednej strany zatiaľ čo z druhej sa dajú rýchlo odopnúť. Okuliare potom visia z jednej strany prilby a je ich možné v prípade potreby rýchlo nasadiť na oči.

Bezpečnosť

V tomto smere nie sú dovolené žiadne kompromisy a preto sme ani žiadne neurobili. Naša adventure prilba prekračuje bezpečnostné normy DOT a ECE 22.05.

Aventuro je vybavené inovatívnym bezpečnostným systémom ECRS (Emergency Cheek Remove System), teda systémom rýchleho odstránenia lícnic prilby. Na spodnej strane sa nachádza dvojica menších úchytov, za ktoré stačí zatiahnuť a lícnice prilby sú vonku. To zjednoduší situáciu kedy je nutné dať dole prilbu z hlavy motorkára v núdzi.00 Touratech Aventuro Carbon Sky odoberanie

Upínanie prilby okolo krku sme vyriešili systémom dvojitých D krúžkov. Tento systém síce nie je u väčšiny motorkárov obľúbený, avšak je najbezpečnejší. Popravde si naň stačí iba zvyknúť a jeho používanie sa stane rovnako rýchle a pohodlné ako rôzne iné systémy uchytenia. Aj preto sme Aventuro vybavili predĺženým pásom, ktorý sa zo systému D krúžkov tak rýchlo nevyvlečie a nezavadzia ani pri vyzliekaní prilby z hlavy.00 Touratech Aventuro Carbon Sky kruzky  

Spodná časť prilby je naviac vybavená reflexnými prvkami.   

Dizajn a farebné prevedenia

Aventuro Carbon okrem iného osloví svojím moderným nadčasovým dynamickým dizajnom, čím sa aj po tejto stránke stáva časťou výbavy mototuristu vďaka, ktorej ju jazdec len tak nevymení. Svieže ale aj decentné farebné spracovania toto všetko podtrhujú.

Aby sme adventure cestovateľom priniesli nekompromisnú prilbu vo všetkých smeroch, teda nie len funkčnú ale aj atraktívnu, spojili sme sa s dizajnovým tímom z Európy, ktorý sa pýši celou radou ocenení Red Dot Award za návrhy prilieb. Adventure prilba Aventuro zaujme svojimi lámanými plochami, množstvom aerodynamických prvkov, dodávajúcim prilbe dynamiku a v neposlednom rade z nej cítiť príslušnosť k značke Touratech.00 Touratech Aventuro Carbon Rallye farby

Prilbu dodávame vo farbách Rallye, Core, Vision, Sky a Companero.

Sky – Decentná verzia v bielej farbe bez grafiky a bez častí s presvitajúcou karbónovou tkaninou
Core – Verzia podtrhujúca technické spracovanie prilby. Číry lak necháva vyniknúť štruktúru karbónu.
Companero – Farebné spracovanie dokonale sa hodiace k nášmu oblečeniu Companero. Žlté šedé a čierne plochy sú doplnené o číre lakovanie upozorňujúce na karbónovu štruktúru škrupiny prilby.
Vision – Moderný svieži dizajn podtrhnutý reflexnou neónovou zelenou farbou. Nechýbajú plochy s čírim lakovaním a odhaleným karbónom.
Rallye – Biela prilba s čiernymi pruhmi a čiastočným žltým lakovaním pôsobí dynamicky. Ani tu nechýba odhalený karbón.00 Touratech Aventuro Carbon Rallye farby zadok

Aventuro Carbon v skratke:
 • Ľahká škrupina z karbónu zvyšuje komfort pri nosení
 • Šilt s veľkými prieduchmi redukuje odpor vzduchu, nenamáha jazdca
 • Rýchla konverzia bez náradia medzi prevedením Touring Enduro, Off-road a Street
 • Perfektná ventilácia (5 zatvárateľných prieduchov, 4 výduchy)
 • Predpríprava pre intercom
 • Prateľné, antibakteriálne, antialergické vnútro z tkaniny Coolmax
 • Bezpečnostný systém odstránenia lícnic v prípade nehody
 • Možnosť pohodlného použitia aj s dioptricými okuliarmi 
 • Priezor zabezpečujúci dobrý rozhľad aj periférne videnie
 • Dobrá adaptácia off-road okuliarov 
 • Možnosť použitia systému quick-strap pri off-road okuliaroch
 • V bezpečnosti prekračuje normy DOT a ECE 22.05
 • Upínanie pomocou D krúžkov (dlhým pásom zamedzujúcim rozpletaniu systému)
 • Farebné spracovanie Core, Sky, Vision, Companero a Rallye

Adventure prilba v našom podaní vznikla pod produktom s názvom Aventuro Carbon. Univerzálna prilba je vhodná najmä na adventure jazdenie. Vysoko prekračuje štandardy zavedené v tejto triede a pomocou nej vám prinášame vlastné inovatívne riešenia vychádzajúce z praxe.

touratech aventuro size chart

Touratech Aventuro Carbon

Touratech Aventuro Carbon Sky

01 Touratech Aventuro Carbon Sky Adventure prilba

Adventure prilba Touratech Aventuro vo farebnom prevedení Sky. Univerzálna 3 v 1 (Touring Enduro, Off-road, Street) Adventure prilba s karbónovou škrupinou.

Touratech Aventuro Carbon Core

10 Touratech Aventuro Carbon Core Adventure prilba

Adventure prilba Touratech Aventuro vo farebnom prevedení Core. Univerzálna 3 v 1 (Touring Enduro, Off-road, Street) Adventure prilba s karbónovou škrupinou.

Touratech Aventuro Carbon Vision

06 Touratech Aventuro Carbon Vision Adventure prilba

Adventure prilba Touratech Aventuro vo farebnom prevedení Vision. Univerzálna 3 v 1 (Touring Enduro, Off-road, Street) Adventure prilba s karbónovou škrupinou.

Touratech Aventuro Carbon Companero

07 Touratech Aventuro Carbon Companero Adventure prilba

Adventure prilba Touratech Aventuro vo farebnom prevedení Companero. Univerzálna 3 v 1 (Touring Enduro, Off-road, Street) Adventure prilba s karbónovou škrupinou.

Touratech Aventuro Carbon Rallye

09 Touratech Aventuro Carbon Rallye Adventure prilba

Adventure prilba Touratech Aventuro vo farebnom prevedení Rallye. Univerzálna 3 v 1 (Touring Enduro, Off-road, Street) Adventure prilba s karbónovou škrupinou.