Touratech Slovakia

Batožina / Tankvak (batoh na nádrž)

Originálny batoh na nádrž / tankvak je neoddeliteľnou súčasťou, ktorá patrí na adventure cestovný motocykel. Keďže nádrže motocyklov majú často unikátne tvary, batoh na nádrž / tankvak preto musí byť prispôsobený presne daným tvarom. V Touratech-u preto vyrábame tankvaky najvyššej kvality so špecifickým dizajnom pre daný motocykel. Vyrábame ich ručne vo fabrike v Nemecku, čo zaručuje presnosť a kvalitu charakteristickú pre výrobky z tejto krajiny. Batoh na nádrž / tankvak našej značky je nyvrhnutý cestovateľmi pre cestovateľov, špeciálne pre motocykle typu adventure cestovné enduro.

Takmer každý adventure cestovateľ sa na cesty vydáva s motocyklom vybaveným kuframi,kde nesie všetky potrebné veci, ktoré vybaľuje na mieste kam dorazí. Avšak vždy sa nájdu veci, ktoré chce mať jazdec / mototurista vždy rýchlo a ľahko prístupné takpovedia po ruke. Veci ako peňaženka, fotoaparát, mapa, slnečné okuliare,kamera... je dobré mať prístupné ihneď po zastavení. Na uskladnenie podobných drobností dokonale poslúži batoh na nádrž / tankvak, ktorý vytvorí dostatočný úložný priestor priamo pred jazdcom na nádrži. Veci rýchlej osobnej potreby sú tak hneď po ruke a mapa môže byť na vrchu tankvaku umiestnená tak, že je v zornom poli aj počas jazdy. Okrem toho batoh na nádrž / tankvak našej značky disponuje aj inými vychytávkami, ktoré využije každý cestovateľ na motocykli.

Oderu a pretrhnutiu odolný materiál Cordura: Batoh na nádrž / tankvak našej produkcie je vyrábaný z materiálov,ktoré sú vysoko odolné. Na rozdiel od iných výrobcov, ktorý štandardne používajú nylonové materiály, my používame štandardne prémiový materiálCordura. Cordura je často vyuźívaná ako materiál chrániaci jazdca v podobe kvalitného motorkárskeho oblečenia. Cordura je pevný, oderu a roztrhnutiu odolný materiál. Naviac povrch tkaniny je pri našich tankvakoch ošetrený vrstvou teflónu, ktorý chráni povrch tankvaku pred usádzaním prachu a špiny z okolia, vlhkosťou, vyblednutím, a umožňuje ľahšie čistenie povrchu.

batozina tankvak touratech cl4

Možnosť rozšírenia úložného priestoru: Poznáte to ak máte danýúložný priestor zaplnenýna prasknutie a predsa by ste potrebovali zbaliť ešte čosi naviac? Batoh na nádrž / tankvak Touratech je preto vybavený zipsom obkružujúcim celý obvod tankvaku tak aby sa mohla jeho úložná kapacita rýchlo rozšíriť. Behom niekoľkých sekúnd tak viete získať pár litrov úložného priestoru naviac.

batozina tankvak touratech cl5

Odnímateľný priestor pre mapu: Ak neradi ničíte svoje mapy ich skladaním do všemožných tvarov aby sa zmestili to rôznych tvarov tankvakov aké vyrába konkurencia, určite Vám príde vhod obdĺžníkový priestor pre mapu na náš batoh na nádrž / tankvak. Veľký odnímateľný priestor pre mapu má štandardný obdĺžníkový tvar vhodný aj pre mapy viazené ako kniha. Umožňuje pohodlne čítať mapu aj za jazdy a viete si ho od tankvaku kedykoľvek odňať nakoľko je prichytený pevným suchým zipsom. Mapu preto nemusíte pracne vyberať z úložného priestoru pokiaľsa do nej chcete pozerať napríklad pri prestávke počas jazdy.

Členený priestor z vnútornej strany veka: Nie každý batoh na nádrž / tankvak má členený priestor pod vekom. Rôzne kartičky, zápisníky, perá a iné drobnosti, ktoré by sa ľahko stratili v hlavnom úložnom priestore si tak odložíte v hornej časti pod vekom tankvaku.

Externé malé vrecká: Ideálny priestor pre uloženie paňaženky či rôznych obalov s dokladmi, ktoré chcete mať dostupné bez nutnosti otvárať hlavný úložný priestor tankvaku.

batozina tankvak touratech cl6

Pružná externá sieťka: Batoh na nádrž / tankvak od nás má zvonku pružnú sieťku, ktorá dobre poslúži na krátkodobé uchytenie rukavíc napríklad pri tankovaní, či podávaní dokladov na hraniciach. Nebudete musieť riešiť častý problém kam s rukavicami aby sa nezošmykli z motocykla a nepadli na zem.

Otvor pre káble: Nie každý výrobca vybavý svoj batoh na nádrž / tankvak drobnosťou akou je otvor pre káble. Batoh na nádrž / tankvak slúži často ako úložný priestor v ktorom cestovateľ nesie mobil či inú elektroniku, ktorú by počas jazdy rád nabil. S otvorom pre káble tak jednoducho privediete potrebné koncovky kam potrebujete bez toho aby ste vymýšľali kadiaľ najlepšie potiahnuť káble aby Vám pri jazde nezavadzali a neobmedzovali Vás. Batoh na nádrž / Tankvak tak ostane vždy korektne zavretý a nebudete na ňom musieť nechávať pootvorené veko kvôli prívodu káblov.

batozina tankvak touratech cl7

Tvar a uchytenie pre konkrétny motocykel: Náš batoh na nádrž / tankvak je vyrobený a otestovaný pre konkrétny motocykel. Od toho je závislý samotný tvar a uchytenie tankvaku. Každá motorka je totiž iná a univerzálne tankvaky by mohli z nádrže skĺzať a tým obmedzovať a rušiť cestovateľa počas jazdy. Vzhľadom k špecifickému tvaru našich tankvakov je ich uchytenie o motocykel možné pomocou čo najmenšieho množstva montážneho materiálu.

Odpadá nepríjemné riešenie zvolené u konkurencie pomocou platne vyrobenej špecificky pre istý motocykel na ktorú sa však prizipsuje univerzálny batoh na nádrž / tankvak. Takéto riešenie zdržuje jazdca pri každom pripínaní tankvaku k nosnej platni. V Touratechu využívame množstvo riešení ako pevné suché zipsy, sťahovacie pásy či klipy, ktoré kombinujeme podľa potreby. Batoh na nádrž / tankvak tak drží vždy pevne na mieste a manipulácia s ním je rýchla a jednoduchá. Naviac na motorke po odňatí tankvaku neostáva nosná platňa pod ktorou sa môže hromadiť špina, ktorá časom zničí lakovanie nádrže.

Batozina tankvak Touratech cl2

Použiteľnosť mimo motocykla: Batoh na nádrž / tankvak Touratech je vhodný na pohodlné použitie aj mimo umiestnenia na motocykli. Veľké držadlo umožňuje tankvak použiť ako kabelku a popruhmi je možné naše tankvaky premeniť na ruksaky využiteľné pri pešej turistike.

Batozina tankvak touratech cl1

Expedičné tankvaky: Vhodné na dlhšiu mototuristiku či expedície. Majú maximálny možný úložný priestor aký umožňuje konštrukcia konkrétneho motocykla. Ich konštrukcia využíva všetky prednosti a konštrukčné riešenia našich tankvakov. Naše expedičné tankvaky sú však konštruované so zmyslom pre ergonómiu tak, aby neobmedzovali jazdca pri jazde v sede aj v stúpačkách. Nesúhlasíme s tým aby sme naše tankvaky prezentovali ako najobjemnejšie medzi konkurenciou, pričom by jazda s nimi na motocykli bola trápením.

Malé tankvaky: Takzvané daytrip tankvaky sú oproti expedičným menšie avšak stále umožňujú mať po ruke množstvo drobností. Sú využiteľné najmä pri krátkych výletoch či jednodňových výjazdoch, kedy jazdec nepotrebuje so sebou nosiť veľké množstvo batožiny.

Batozina tankvak touratech cl3

Fototankvak: Tento batoh na nádrž / tankvak je špeciálne navrhnutý od základu prebezpečný transport foto techniky. Ponúka bezpečný transport drahej techniky, pričom prístup k fotoaparátu je vždy rýchly. Základom je robustná konštrukcia a vnútorné nastaviteľné prepážky aby ste si fototankvak vedeli prispôsobiť presne podľa individuálnych požiadaviek.

batozina tankvak touratech cl8

Batoh na nádrž / Tankvak Touratech

Batoh na nádrž / Tankvak Touratech

Batoh na nadrz tankvak taska vak touratech biely

Batoh na nádrž / tankvak Touratech pre motocykle značky BMW, KTM, Yamaha, Triumph, Suzuki, Kawasaki, Honda, Husqvarna, Aprilia, Ducati...