Touratech Slovakia

Batožina / Tašky a vaky

Spoľahlivý transport batožiny nezabezpečujú len kvalitné hliníkové kufre. Značnú časť batožiny cestovatelia nosia v rôznych vakoch a taškách. Vaky a tašky sa dajú vyrobiť v rôznych objemových, tvarových a funkčných variáciách. Preto Touratech ponúka cestovateľom inovatívne riešenia aké inde nenájdete.

Tašky a vaky Touratech ponúkajú

-Vyrobené z materiálov Cordura (maximálna odolnosť voči oderu - trvácnosť)

-Impregnácia fluorkarbónom s teflónovou povrchovou úpravou (odolnosť voči vlhkosti a ľahké umývanie)

-Špecificky tvarované pre konkrétny motocykel

-Špecializácia vakov (vak pre fototechniku, expedičný tankvak, vodotesné rolky, variabilné vaky...)

-Kvalitná a presná výroba Made in Germany

Touratech má vo svojej ponuke veľké množstvo vakov a tašiek. Naša ponuka obsahuje viac ako 300 typov vakov a tankvakov, ktoré možno rozdeliť do niekoľkých kategórii:

* Tankvaky (expedičné, športové, turistické),
* Fototankvaky,
* Tašky na sedadlá,
* Tašky na padacie rámy
* Vodotesné rolky 

Batozina R1200GS

 

Špecificky tvarované vaky a tašky Touratech 

Touratech si dáva záležať na tom, aby každý vak a taška spoľahlivo držala na svojom mieste. Univerzálne tvary, aké s obľubou používa konkurencia pre ušetrenie nákladov, preto nie sú na mieste. Každý vak a taška totiž musí presne kopírovať podklad a pevne držať na svojom mieste za každých podmienok. Spodná časť je ďalej vybavená penovou vrstvou, ktorá bráni poškriabaniu.

Podobne je riešený úchyt aj ostatných druhov vakov a tašiek Touratech. Čo však v prípade nutnosti, keď treba vak rýchlo odobrať? V závislosti od druhu sú vaky a tašky vybavené nosnou platformou,  o ktorú je samotný úložný priestor pripevnený zipsom alebo rýchlo odopínateľnými klipmi. V platforme je napríklad otvor pre veko nádrže, takže po odobratí úložného priestoru je motocykel akoby v „sériovom“ stave. Niektoré vaky sa dajú ľahko prerobiť na ruksak a veci uložené v nich môžete mať nerušene pri sebe.  


Materiály použité pri výrobe

Pri pádoch, oderoch o konáre či kamene je tu vždy riziko roztrhnutia vaku a následne dochádza k strate uložených vecí. Touratech nepoužíva bežnú nylonovú tkaninu ale siahol po tom najlepšom a najodolnejšom materiály - vaky a tašky Touratech sú šité z oderu odolného materiálu Cordura, ktorá sa používa aj na výrobu motocyklového oblečenia. Vak alebo taška Touratech preto znesie mnohonásobne viac, než výrobky šité z bežných tkanín.

Špeciálna pozornosť sa venuje aj povrchovej úprave. Vrchná textília na vakoch a taškách Touratech je ošetrená fluorokarbónovou impregnáciou odpudzujúcou špinu. Vak a taška značky Touratech má povrch krytý vrstvou teflónu, čím sa stáva nie len vode odpudivou, ale vďaka tejto vrstve sa aj ľahko umýva. Pre zabezpečenie 100% vodotesnosti pri prietržiach mračien a lejakoch slúži dodatočná ochranná vrstva.


Inovatívne riešenia pre vak a tašku značky Touratech

Zo skúseností vieme, že do vakov sa odkladajú hlavne menšie veci, ktoré chce mať jazdec rýchlo poruke. Vaky s hluchým priestorom vo vnútri, ale túto výhodu neponúkajú. Všetko sa totiž jazdou utrasie a peňaženka, či malý kompaktný fotoaparát potrebujú pre svoje nájdenie aj pár minút. Vaky Touratech sú preto zvnútra vybavené množstvom menších odkladacích priestorov. Všetko je tak dostupné ihneď po otvorení vaku a veci sa nepoškodia prehadzovaním v tankvaku počas jazdy. 

Tankvak taska vak Touratech Ambato

 

Nová doba so sebou priniesla aj kopec elektroniky. Mobily či rôzne prehrávače často nachádzajú svoje miesto v tankvaku hlavne počas nabíjania. Kadiaľ však previesť kábel idúci z 12V zásuvky? Častým riešením je pootvorenie vaku. Touratech však vybavuje tankvak jednoduchým riešením, otvorom chráneným gumenými „chlopňami“, cez ktoré kábel prestrčíte.

FOTO tankvaky

Špičkou ponuky Touratech je fotovak alebo fototankvak. Každý si chce zážitky z ciest zvečniť tým najlepším spôsobom. Preto sa rozmohlo používanie zrkadloviek a rôznych iných kamerových systémov. Tieto veci sú však veľmi drahé a obyčajným hodením ich do vaku môže dôjsť k ich poškodeniu. Touratech ponúka fotovak a fototankvak určený na prepravu fototechniky. Tá je v špecilizovanom tankvaku  rozdelená a chránená pevnými stenami.

Fototankvak fototvak Tankvak taska vak Touratech 1Vodotesná rolka Touratech

Vodotesná rolka Touratech často prezývaná lodný vak je obľúbenou výbavou hádam každého cestovateľa. Stačí si v mysli premietnuť fotky svetobežníkov a zamerať sa na zadnú časť motocykla, kde býva rolka bežne umiestnená. Skladná, 100% , pracho, piesko, blato, sneho a vodotesná. Na rozdiel od iných lodných vakov sa otvára po celej šírke, nie iba z vrchu. Nemôže sa preto stať, že kvôli jednej veci, ktorá sa zákonom schválnosti vždy nachádza na dne rolky, budete musieť všetko vybaliť. Rolka Touratech sa vyrába v troch objemových verziách (31, 49 a 89 litrov). Pri menšom objeme uloženej batožiny sa však rolka Touratech dá jednoducho stiahnuť popruhmi, ktoré sú jej súčasťou, za motorkou teda neostanú viať jej nenaplnené časti. Vodotesná rolka Touratech je vyrobená z pevného pogumovaného materiálu a okrem 100% vodotesnosti odolá bez roztrhnutia aj silným nárazom.

Vodotesna rolka lodny vak Touratech 0  

Batožina / Tašky a vaky

Tankvak Touratech pre mnoho druhov motocyklov

Tankvak taska vak Touratech Ambato 6 Triumph Tiger Explorer

Tankvak Touratech pre mnoho druhov motocyklov. BMW, KTM, Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Triumph, Honda... v ponuke verzie nie len pre cestovné endurá. 

Taška a vak Touratech rôzne druhy

Vak na padacie ramy Touratech 1 KTM 1190 Adventure R 2

Rôzne druhy tašiek a vakov Touratech. Vak na sedadlo spolujazdca, vak na padacie rámy, tašky do rôznych priestorov... Pre motocykle KTM, BMW, Yamaha, Triumph, Suzuki, Honda, Kawasaki, Ducati a mnoho iných.

Vodotesná rolka / Lodný vak Touratech

Vodotesna rolka lodny vak Touratech 1

Vodotesná rolka / Lodný vak Touratech v rôznych veľkostiach a farebných prevedeniach.