Touratech Slovakia

Ochranné prvky / Doplnky

Dokonalá ochrana motocykla pred poškodením zahrňuje aj použitie menších ochranných doplnkov. Odlomená nádobka pre brzdovú kvapalinu, zdeštruované senzory ABS či zničené rebrovanie chladiča určite nepotešia. Touratech sa stará aj o tieto problémy.

Výhody ochranných doplnkov Touratech

-Vyrobené presne pre daný motocykel

-Použitie kvalitných materiálov (dural, nerezová ocel...)

-Eliminácia chýb výrobcov použitím tzv. Hard Parts Touratech

-Vylepšenie estetiky

-Presná strojová výroba Made in Germany

Chránič chladiča (motra/oleja)

Chladič motora a oleja je zraniteľnou časťou, ktorá je však nevyhnutne potrebná pre jazdu. Zvlášť, pri jazde v teréne môže dôjsť k ich ľahkému poškodeniu od odletujúcich častí z predného kolesa. Hlavne pri nových moderných motocykloch s výkonným motorom chladiče narástli do veľkých rozmerov, čím sa logicky zväčšila ich plocha aj náchylnosť k poškodeniu. Pred poškodením chladiče chránia namontované ochranné prvky z laserom vyrezávanej nerezovej ocele. Laserom vyrezávaná nerezová oceľ je pevná a odolná voči korózii. Dostupné sú aj verzie s čiernou anodizovanou úpravou povrchu, odolnou voči poškriabaniu.

Kryt chladica Touratech 4

 

Rozšírenie bočného stojanu

Rozsirenie bocneho stojanu TouratechŤažké motorky, akými cestovné endurá bezpochyby sú, majú jeden závažný problém. Ich bočný stojan sa vie ľahko zaryť to zeme, ktorá dokonca nemusí byť ani mokrá. Následné pády na mieste úplne zbytočne ničia časti motorky. Tomuto problému sa však dá úplne jednoducho predísť namontovaním rozšírenia bočného stojanu. Rozšírenia bočného stojanu Touratech sú vyrábané presne pre stojan daného motocykla, nejde o žiadne univerzálne doplnky, ktoré sa môžu časom pod tlakom vykývať a prestanú tak plniť svoju funkciu.

Touratech Hard Parts

Pri vývoji niektorých motocyklov došlo k podceneniu pevnosti niektorých častí. Touratech tieto nedostatky rieši takzvanými Hard Parts. Tie dopĺňajú nedostatky motocyklov, napríklad spevňujú úchyty chladiča alebo zabraňujú nechceným tvrdým nárazom riadidiel o motocykel.

Kryt ABS senzora a senzora bočného stojanu

Tieto malé, mnoho krát nepovšimnuté senzory, sa dokážu v prípade ich náhodného poškodenia postarať o nepríjemnosti spojené aj s nemožnosťou chodu motocykla. Elektronika pohlcuje svet motocyklov čoraz viac a poškodenie akéhokoľvek senzora sa prejaví na chode motocykla. Senzory ABS totiž odosielajú informácie aj pre kontrolu trakcie a tá následne ovplyvní palivovú mapu. Senzor snímajúci či je bočný stojan zaklapnutý môže pre zmenu zabrániť rozjazdu priamou cestou.

Ochrana senzora bocneho stojanu Touratech

 

Poškodenie týchto, väčšinou nijako, nechránených senzorov, tak skrátka znemožní jazdu. Tieto senzory sú však doslova vystavené tým najhorším podmienkam na motorke. Nachádzajú sa totiž blízko podkladu na ktorom sa motorka práve nachádza. Trčiace konáre, odletujúce kamene alebo skĺznutie motorky z veľkej nerovnosti ľahko zničí spomenuté senzory. Touratech preto vyvinul špeciálne pre jednotlivé motocykle kryty týchto senzorov. Kryty sú vyrábané z pevného duralu alebo odolnej nerezovej ocele

Kryty valcov Touratech 1

Kryty hláv valcov

Špeciálny druh krytov si vyžiadalo konštrukčné riešenie motorov boxer BMW. Hlavy valcov totiž pri páde prichádzajú ako prvé do kontaktu so zemou. Škaredé škrabance sú však iba tým najmenším čo sa v takomto prípade motoru môže stať. Prasknuté veko hlavy valca je už značne väčším problémom. Kryty hláv valcov Touratech spomenuté riziká eliminujú na minimum. presne tvarované a vyrobené zo špeciálnej, pevnej a odolnej zliatiny hliníka.

Kryt nádobky brzdovej / spojkovej kvapaliny

Ochrana nadobky brzdovej kvapaliny Touratech BMW F800GS 1Nelogickým krokom pri výrobe množstva nových motocyklov je použitie takzvaných „téglikov“ ako nádob pre brzdovú či spojkovú kvapalinu. Takéto nádobky sa ľahko odrhnú a pokiaľ aj ostanú spojené hadičkou s motorkou, dôjde k zavzdušneniu ich systémov. Brzdy sú potom takmer nefunkčné a riziká s tým spojené netreba ani spomínať. Touratech rieši tento problém krytmi pevne spojenými s inou pevnou časťou motorky. Tvar krytu obopína celú nádobku čím ju chráni pred poškodením.

Kryty rámu a kardanu

Pokiaľ plánujete motorku v budúcnosti predať, je dobré chrániť pred oderom najviac exponované miesta ako rám v oblasti umiestnenia stúpačiek, či časti kardanu. Postupom času totiž dôjde k odretiu laku a farby pôsobením šúchania čižiem o rám. Prestriekať takto poškodenú časť je následne drahý úkon vyžadujúci rozobratie celej motorky. Rovnako ľahko sa dá poškodiť aj povrchová úprava hrušky kardanu. Pri predaji je potom ťažké vysvetliť, že motorka nejazdila žiadne rally súťaže, pokiaľ sa na nej nachádza odretý rám. Kryty Touratech z pevného plastu alebo hliníka takýmto oderom zabránia. Po ich zložení vyzerá diel ukrytý pod nimi ako nový.

Ochrana ramu Touratech

 

Chránič rúk a páčok Touratech GD

Prakticky nezničiteľné, uzavreté chrániče rúk a páčok Touratech sú dodané so špeciálnou montážnou sadou pre daný motocykel. Chránič spoľahlivo ochráni ruky a páčky pred poškodením. Na viac je k nemu možné domontovať spojler, ktorý zabezpečí ešte lepšiu ochranu rúk pred poveternostnými podmienkami.

Kovové vodítka reťaze a kryt ozubeného kolečka

Pohon kardanovým hriadeľom nie je doménou všetkých cestovných endúr. Tie ktoré sú poháňané reťazou si v rámci zvýšenia bezpečnosti zaslúžia inštaláciu kovových vodítok reťaze a krytov ozubených koliesok. V sérii sú často osadené iba plastovými verziami týchto dielov, ktoré nemusia dostatočné plniť svoju úlohu. Pri páde alebo pri manipulácii s reťazou je tu totiž riziko vtiahnutia prstov medzi reťaz a ozubené kolesá čomu mäkký plast nemusí zabrániť. Okrem toho kovové vodítka reťaze Touratech sú omnoho pevnejšie než originálne plastové a tak účinne zabraňujú preniknutiu častí povrchu ako konáre či kamene medzi reťaz a ozubené koleso čím bránia zhodeniu reťaze z neho.

Voditko reaze Touratech

 

Uzamykateľná olejová zátka

Uzamykatena olejova zatka 1Málokto si uvedomuje potrebu uzamknutia tejto časti motocykla. Závisť či prostá možnosť niekomu uškodiť nasypaním piesku, cukru alebo naliatím vody do motora, tak môže spôsobiť nenávratné poškodenie motora. Neuzamknutá zátka sa proste môže stať niekoho suvenírom. Popravde si neuzamknutú palivovú nádrž nedokážeme ani predstaviť, pričom rovnaké riziká prináša aj neuzamknutá olejová zátka. Touratech tento problém rieši uzamykateľnými olejovými zátkami.

Ochrana výfukového systému

Pri off-road jazdení dostáva od odletujúcich kameňov zabrať najmä spodná časť motorky. Často si to odnesú práve výfukové zvody, ktoré odletujúce časti zdeformujú. Na ochranu začiatku zvodov Touratech využíva univerzálnu časť chrániča avšak pokračujúce časti výfukových systémov, kde nájdeme trebárs lambda sondy sú unikátne vyvinuté pre konkrétny motocykel. Kryty výfukových systémov sú vyrobené z pevných duralových častí. 

Ochranné prvky / Doplnky

Ochranné doplnky Touratech pre mnoho druhov motocyklov

Kryt chladica Touratech BMW R1200GS 1

Pevné, odolné, vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov a k tomu presne tvarované pre konkrétny motocykel. BMW, KTM, Yamaha, Triumph, Suzuki, Kawasaki, Ducati, Honda, pre tieto a mnohé iné motocykle máme v ponuke ochranné doplnky Touratech.