Touratech Slovakia

Ochranné prvky / Padacie rámy

Pády so sebou vždy prinášajú riziko poškodenia motorky. Poškodená nádrž, či časti kapotáže môžu vyjsť pekne draho. Naviac hrozí aj to, že si pri páde poškodíte motor, alebo iné dôležité časti, ako napríklad chladič, bez ktorých sa ďalej nepohnete. Použitím robustného padacieho rámu Touratech toto riziko značne znížite.

Výhody padacích rámov Touratech

-Použite pevných a odolných nerezových profilov

-Inteligentné tvarovanie (maximálna ochrana pri minime materiálu)

-Rámy sú rozoberateľné tak aby bol prípadný servis možný čo najskôr

-Rozšírené Expedičné padacie rámy

-Presná strojová výroba Made in Germany

Použitie pevných a odolných nerezových profilov

Na rozdiel od konkurencie, kde ešte stále vidieť v ponuke rámy vyrobené z mäkkej ocele, ktoré sa ľahko deformujú a pri poškodení povrchovej úpravy podliehajú korózii, Touratech používa pri výrobe svojich padacích rámov kvalitnú, pevnú nerezovú oceľ. Preto nehrozí možnosť, že sa rámy po sezóne stanú akýmsi hrdzavým strašiakom na motorke. Čo je však podstatnejšie, padacie rámy Touratech znesú bez deformácie oveľa silnejšie a častejšie nárazy než padacie rámy vyrobené z bežnej mäkkej ocele.

Padacie ramy Touratech 2

Touratech pri výrobe padacích rámov používa profily s hrúbkou steny až 2 mm. Pritom priemer v najexponovanejších častiach padacieho rámu dosahuje hodnoty až 25 mm. Vďaka tomu je zaručená, pevnosť, odolnosť a tuhosť rámu so zaručenou odolnosťou voči korózii.

Padacie ramy Touratech 3

Inteligentné tvarovanie (maximálna ochrana pri minime materiálu)

Prioritou pri konštrukcii padacieho rámu Touratech je funkčnosť! Všetko ostatné sa odvíja od tohto základného kameňa aj keď Touratech dbá aj na dizajn samotných padacích rámov. Výsledkom je produkt zabezpečujúci ochranu motocykla, ktorý zároveň motorku dopĺňa aj po estetickej stránke. To viedlo inžinierov k prístupu kde využili takzvané inteligentné tvarovanie, ktoré kombinuje funkčnosť (ochrana, odolnosť, jednoduchá montáž/demontáž), neovplyvňuje charakteristiky motocykla (neznižuje svetlú výšku, zbytočne motocykel nerozširuje, šetrí hmotnosť rámov) a nenarušuje estetiku motocykla (práve naopak, snaží sa o posilnenie Adventure ducha daného motocykla)

Vďaka tomuto prístupu padacie rámy Touratech kopírujú tvary motocykla tak aby ho čo najlepšie chránili a práve to šetrí aj ich hmotnosť. Kľúčom pri ochrane totiž nie je nutná medzera medzi padákom a motocyklom ale použitie robustného materiálu. Preto padacie rámy Touratech zbytočne nevytŕčajú do priestoru, ako si to môžeme všimnúť na iných padacích rámoch. Inteligentné tvarovanie tak zabezpečí maximálnu ochranu prenosom sily nárazu na celé padacie rámy. Deformujúca sila sa tak rozloží na všetky úchyty padákov, čím sa riziko poškodenia motocykla výrazne znižuje. Väčšina pádov je preto úplne neškodných, dokonca aj pre samotné padacie rámy. Padacie rámy Touratech pri inštalácii využívajú silentbloky, čím nernarušujú komfort počas jazdy prenosom nepríjemných vibrácii.   

Rámy sú rozoberateľné tak aby bol prípadný servis možný čo najskôr

Práve tento faktor pri konštrukcii padacích rámov Touratech je najviac ovplyvnený samotným motocyklom. Zabezpečiť rovnakú jednoduchosť rozoberania pri všetkých motocykloch je prakticky nemožné, avšak snaha dosiahnuť požadovanú vlastnosť je vo firme Touratech vždy 100%.

Bežné servisné úkony tak nevyžadujú zbytočné hodiny práce za ktoré by ste v servise museli zaplatiť. Padacie rámy Touratech sa dajú rýchlo a jednoducho demontovať, alebo sa demontuje iba ich časť, aby boli časti motocykla podrobované servisným úkonom ľahko prístupné. Nastavenie ventilov či výmena olejového filtra Vás tak nikdy nebudú stáť zbytočný čas.

 

Padcie ramy Touratech 1

 

Rozšírené Expedičné padacie rámy

Padacie ramy BMW F800GS TouratechPadacie rámy sa sústreďujú na ochranu hlavných častí motocykla v jeho spodnej časti. Čo však s vysoko umiestnenými súčasťami motocyklov ako nádrž, chladič či rozmerné kapotáže? Odpoveďou je použitie rozšírených expedičných padacích rámov Touratech. Ich konštrukcia sa spolieha na vyššie uvedené kvality, avšak so zameraním na ochranu ostatných častí motocykla.

Mnoho jazdcov si na svoju motorku expedičné padacie rámy neinštaluje. Dôvodom je navýšenie hmotnosti a posun ťažiska. Tieto dôvody však nie sú oprávnene veľkým nedostatkom. Horšie než zvýšenie hmotnosti je mať prerazenú nádrž či odtrhnutý chladič. Pokiaľ na svojej motorke máte expedičný padací rám Touratech, riziko jej poškodenia je prakticky nulové. Tieto rámy pritom môžu slúžiť aj ako nosič prídavnej batožiny.

Presná strojová výroba Made in Germany

Všetky spomenuté výhody by nebolo možné dosiahnuť bez presnej strojovej výroby. Pevné zvary, tie najkvalitnejšie materiály a záruka presnej montáže, stavajú padacie rámy Touratech na prvé miesto v zabezpečení ochrany motocyklov pred pádom.  
 

Ochranné prvky / Padacie rámy

Padacie rámy Touratech pre rôzne druhy motocyklov

Padacie ramy BMW R1200GS 0

V našej ponuke nájdete padacie rámy pre rôzne druhy motocyklov. Spoľahlivo ochráňte svoj motocykel Yamaha, KTM, BMW, Honda, Ducati, Triumph, Suzuki či inú značku, nainštalovaním padákov Touratech. Dostupné sú aj rozšírené expedičné padacie rámy pre rôzne druhy motocyklov.