Touratech Slovakia

Komfort / Sedadlá Touratech

Pri cestovaní na motocykli je komfort nevyhnutnosťou. Kameňom úrazu je často sériové sedadlo na motorke, ktoré neposkytujú adekvátne podmienky pre cestovateľa. Riešenie prináša Touratech s celou radou komfortných sedadiel na motocykle rôznych druhov.

Výhody komfortných sedadiel Touratech
  • Špeciálne penové jadro zaistí optimálne anatomické rozloženie hmotnosti jazdca
  • Čalúnenie zabezpečujúce odvetranie sedadla
  • Sedadlo s protisklzovou úpravou
  • Vodotesné a voduodpudivé sedadlo
  • Montáž sedadla nevyžaduje zásah do konštrukcie motocykla
  • Sedadlo v rôznej výškovej úprave
  • Dostupné sedadlo komfortné, športové, jednodielne, dvojdielne
  • Komfortné sedadlo Touratech vyrábané pre širokú škálu značiek motocyklov
  • Made in GermanyKomfortné sedadlo na motorku Touratech odstraňuje slabinu mnohých cestovných motocyklov. Pena v štandardných sedadlách je na dlhých cestách totiž príliš rýchlo stlačená, a tak vznikajú nepríjemnosti s daným faktom spojené. Zhoršuje sa držanie tela, dochádza k nepríjemnému pocitu pri sedení a časom sa pridružuje bolesť chrbta a nôh. Komfortné sedadlo na motocykel Touratech tieto problémy odstraňuje.

Pena s vysokou hustotou poskytuje dostatočnú oporu: Komfortné sedadlo pre turistiku musí byť pevné. Mäkké sedadlo na motorke sa zdá byť počas prvých kilometrov pohodlné avšak po čase sa príliš stlačí a na najviac namáhaných miestach jazdec cíti nepríjemný tlak. Komfortné sedadlo pre motorku Touratech má preto pevné, anatomicky tvarované penové jadro, ktoré tvorí stále dostatočnú oporu pre jazdca, bez ohľad na počet prekonaných kilometrov za deň.

Konštrukcia sedadla vytvorená pre mototuristiku: Komfortné sedadlo na motorku z našej dielne je špecificky tvarované aby vyhovovalo potrebám adventure mototuristiky. Pretože vieme, že adventure mototuristika je zmesou jazdenie on aj off-road, komfortné sedadlo tvarujeme vždy tak aby vyhovelo obom druhom jazdenia. Komfortné sedadlo na adventure motocykel je preto v prednej časti užšie, aby jazdec mohol nohami lepšie uchopiť svoj motocykel, no zároveň je v zadnej časti široké pre zabezpečenie dokonalého pohodlia pri dlhých presunoch. 

testy a recenzie komfortne sedadlo touratech off road

Prepracované umiestnenie švov: Naši dizajnéri vedia, že nesprávne umiestnenie švov môže znepŕijemniť turistiku na motocykli. Preto čalúnenie pre komfortné sedadlo navrhujeme tak aby švy na ňom neboli v nepríjemnom kontakte čím sa maximalizuje komfort pri sedení. Naviac je tak predĺžená životnosť čalúnenia, pretože sa švy zbytočne nezničia.

Dve možnosti povrchovej úpravy pre komfortné sedadlo:
-Protišmykový vodotesný povrch sedadla na motorku je ponúkaný ako štandard. Elastický materiál zabraňuje zbytočnému nechcenému pohybu na povrchu sedadla. Povrchová úprava je extrémne odolná voči prenikaniu vody do vnútra sedadla a veľmi ľahko sa čistí.
-Priedušný povrch je vhodný pre jazdcov jazdiacich hlavne vo veľmi teplom počasí. Povrch má vodeodpudivú úpravu, no je nutné ho raz za čas naipregnovať. Avšak v horúcich dňoch strávených na motorke zabezpečí dokonalé odvetranie sedacej časti. Je zbytočné mať na sebe moderné moto oblečenie s membránami, pokiaľ sedíte na nepriedušnom sedadle. (viac sa o povrchových úpravách sa dozviete v odsekoch nižšie)

Komfortné sedadlo Touratech dostupné po objednaní vcelku: Všetky verzie komfortných sedadiel sa na motorku inštalujú bez nutnosti úprav na motocykli. Pôvodné sedadlo majiteľovi ostáva a nie je nutné ho nikam zasielať kvôli prečalúneniu. V praxi to znamená, že máte motorku stále pripravenú na jazdenie.

Štyri dostupné výškové prevedenia: Či už chcete zmeniť uhol pokrčených kolien zvýšením výšky sedenia alebo chcete lepšie dosiahnuť na zem pomocou zníženého sedadla, máme pre vás pripravené rôzne riešenia. 

Testy recenzie touratech komfortne sedadlo vyska
-Extra znížené komfortné sedadlo (o 50 mm nižšie oproti štandardu)
-Znížené komfortné sedadlo (o 20 mm nižšie oproti štandardu)
-Štandardné komfortné sedadlo (pôvodná výška zachovaná)
-Zvýšené komfortné sedadlo (o 20 mm vyššie oproti štandardu)
*Presné prevedenia sa môže líšiť v závislosti od modelu motocykla

Komfortné sedadlo pre spolujazdca: Aj spolujazdec potrebuje na dlhých cestách cítiť dostatočný komfort. Komfortné sedadlo pre spolujazdca z našej dielne preto vychádza z rovnakých štandardov pri konštrukcii ako komfortné sedadlo pre jazdca. Tvar je naviac prispôsobený pre lepšie zvládanie situácii keď jazdec buď to ťahá silno za plyn alebo je nútený ísť tvrdo na brzdy.

testy recenzie komfortne sedadlo spolujazdec touratech

Kvalitné penové jadro vs. gélové jadro

Komfortné sedadlo na motorku Touratech je vyrábané z patentovaných materiálov, ktoré sú vhodné pre každodenné použitie a spĺňajú vlastnosti pri vytváraní dokonalých ergonomických tvarov sedadiel, vhodných na prekonávanie dlhých vzdialeností. Špeciálne penové jadro je starostlivo navrhnuté tak, aby čo najlepšie kopírovalo anatomické tvary jazdca, či spolujazdca. Jadro zabezpečuje, že hmotnosť a sily pôsobiace pri sedení sú rovnomerne rozložené tak, aby sa zabránilo vzniku dekubitov a to aj počas jazdy prekonávajúcej mnoho kilometrov naraz. Pri konštrukcii komfortného sedadla sa vTouratech - u zámerne vyhýbame použitiu gélového vnútra sedadla, pretože gél bráni prúdeniu vzduchu, čo vedie k nadmernému poteniu. Gélové vložky naviac nadmerne reagujú na zmeny teploty, sedadlá sa potom stávajú tvrdé a nepríjemné na posed za studena alebo mäkké a hubovité za tepla. Penové jadro sa preto ukázalo ako najvhodnejšia voľba pri konštrukcii komfortného sedadla na motorku.

Priedušné voduodpudivé komfortné sedadlo Touratech

Priedušné komfortné sedadlo Touratech je ako moderné funkčné oblečenie pre motorkárov. Umožňuje vlhkosti odísť von, zatiaľ čo vďaka povrchovej úprave ostávajú stále voduodpudivé. Tieto vlastnosti sú potrebné pre dobré zvládnutie odvodu tepla a vlhkosti od sedacej časti jazdca. 

Ak si uvedomíme fakty ohľadom prúdenia vzduchu, prídeme na to, že dokonca aj to najlepšie priedušné motorkárske oblečenie je nám na nič, ak sedadlo pod ním bráni prúdeniu vzduchu a odvádzaniu tepla. Testy v Afrike, Bolívii a Mexiku presvedčivo preukázali výrazne zvýšený komfort sedenia pri jazdách v horúcom počasí, pokiaľ bolo na motocykli priedušné komfortné sedadlo Touratech. Dokonca, aj pri stredoeurópskych teplotách, ktoré sú z roka na rok vyššie, je odporúčané pre zvýšenie komfortu používať na motorke priedušné komfortné sedadlo Touratech.

Patentované komfortné priedušné a voduodpudivé sedadlo Touratech sa skladá zo špecifického nosiča sedadla, ktorý zabezpečí uchytenie sedadla do pôvodných úchytných bodov na motocykli. Nosič je vyrobený z PUR plastu s vrstvou s otvorenými pórmi a na ňom je ďalšia vrstva z PUR peny. Jadro sedadla Touratech sa ďalej skladá z poslednej vrstvy tvorenej špeciálnou priedušnou mriežkovitou „spacer“ textíliou. Táto textília zabezpečuje dokonalú výmenu vzduchu medzi sedadlom Touratech a okolím. Jadro je kryté nepremokavým, avšak priedušným textilným materiálom (laminovaná membrána podobná membránam použitým v kvalitnom motorkárskom oblečení) s uzavretými švami. 

Testy recenzie Touratech komfortne sedadlo

Vodná para vznikajúca medzi jazdcom a sedadlom je odvádzaná cez priedušný materiál do základnej dištančnej tkaniny. Odtiaľ sa para ďalej dostáva nadol cez sieťovitú štruktúru tkaniny jadra, PUR penu až k veľkým póry samotného nosiča komfortného sedadla Touratech. Odtiaľ už pare nič nebráni dostať sa preč zo sedadla do okolitého prostredia. Vynikajúca cirkulácia vzduchu a pary je naviac umocnená rôznymi pohybmi jazdca po sedadle a pri natriasaní po prejazde nerovnosťami vozovky (efekt čerpadla). Táto výmena vzduchu by však nebola možná pri použití bežnej koženky ako vrchnej vrstvy sedadla, ako je tomu u bežných sedadiel. Žiadne priedušné motooblečenie by v tomto prípade nemohlo naplno plniť svoju funkciu a preto sú priedušné komfortné sedadlá Touratech dôležitým doplnkom starajúcim sa o Vaše pohodlie.

Odolná povrchová úprava

Sedadlá Touratech sú protisklzové a potu odolné. Vrchná textília na komfortných sedadlách Touratech je naviac opatrená fluorokarbónovou impregnáciou odpudzujúcou špinu. Komfortné sedadlo na motorku Touratech je na povrchu kryté aj vrstvou teflónu, čím sa stáva komfortné sedadlo Touratech nie len vodotesným, ale aj voduodpudivými a vďaka tejto vrstve sa ľahko čistí. 

Testy recenzie Touratech komfortne sedadlo 1

Rôzne verzie pre mnoho druhov motocyklov

Komfortné sedadlo pre motocykel Touratech je k dispozícii v štandardnej, zníženej a zvýšenej verzii. Niektoré druhy sú k dispozícii aj ako tandemové sedadlo pre spolujazdca a tiež aj ako jednodielne športové sedadlo. Komfortné sedadlo Touratech je vyrábané pre širokú škálu cestovných a enduro motocyklov. V ponuke značky Touratech nájdete komfortné sedadlo pre motocykle BMW, Ducati, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Suzuki, Triumph, Yamaha a iné. Sedadlo je k dispozícii pre najnovšie modely roku 2014 ale aj pre staršie motocykle, ktoré sa už nevyrábajú.

Komfortné sedadlá Touratech

Komfortné sedadlá Touratech

01 Touratech priedusne komfortne sedadla

Komfortné sedadlo Touratech pre rôzne druhy motocyklov značiek BMW, KTM, Yamaha, Suzuki, Honda, Kawasaki, Ducati, Triumph... V ponuke aj komfortné sedadlo pre spolujazdca, športové sedadlá, jednodielné sedadlá, zvýšené aj znížené prevedenia.