Touratech Slovakia

Komfort / Sedadlá s technológiou DriRide™

Ostaňte v suchu s našimi sedadlami s exkluzívnou technológiou DriRide™. Vaše motocyklové oblečenie je dizajnované na odvod potu od tela, nebráňte mu v tom na inkriminovaných miestach sedadlom.

Výhody technológie DriRide™:

  • Rýchly odvod potu a pár od tela Vapor-Flow™
  • Nebráni funkcii membrány motoblečenia
  • Vode odolný povrch Rain-Block™
  • Komfortné jadro sedadla Ergo-Response™
  • Dostupné rôzne výškové verzie
  • Dostupné rôzne prevedenia sedadiel

Najprv trocha histórie. Moto sedadlá s DriRide™ technológiou boli pôvodne vyvinuté pre stroje jazdiace Rally Dakar. S cieľom zabezpečiť jazdcom čo najvyšší komfort pri jazde v extrémnych podmienkach sme skúšali viacero technológií a materiálov aby sme zabezpečil čo najlepší odvod potu od jazdca, čím sa zvýšil jeho komfort. Postupne sa našlo finálne riešenie, ktoré sme pretavili do sedadiel dostupných aj pre bežné motocykle a hlavne adventure turistiku.

Sedadlo na motorku s technológiou DriRide™ využíva hneď niekoľko funkčných systémov, zladených do jedného celku, aby tak vzniklo pohodlné sedadlo, ktoré však nebráni funkcii motooblečenia odvádzať pot z inkriminovaných miest.

Odvod potu a pary

Systém Vapor-Flow™ umožňuje odviesť pot z vášho tela cez oblečenie a vrchnú tkaninu sedadla do priedušnej membrány. Pot, presnejšie jeho pary, potom uniká cez sedadlo, hlavne po jeho stranách ďalej do ovzdušia a vy ostávate v suchu bez zaparených sedacích častí tela.

Obr1 DriRide odvod potu a pary

Dažďu nepriepustný povrch

Aj napriek tomu, že je sedadlo priedušné, vodu nenasiaka. Moto sedadlo s technológiou DriRide™ je totiž kryté pevnou vrstvou Rain-Block™ zabezpečujúcou úplnú vodotesnosť sedadla. Vrstva Rain-Block™ prepustí iba malé molekuly vodnej pary (potu), skrátka pracuje ako membrána vo funkčnom motooblečení. Kvapky vody po sedadle doslova stekajú.

Obr2 Dri ride odolnos voci vode

Komfortné jadro sedadla

Komfort pri dlhom sedení na motocyklovom sedadle zabezpečí spodná vrstva Ergo-Response™.  Tú sme navrhli a vytvarovali tak, aby napomohla jazdcovi získať optimálnu jazdnú pozíciu. Vďaka Ergo-Response™ výplni moto sedadla sedíte správne na jeho povrchu a nie utopený v mäkkej pene. DriRide™ sedadlo je teda optimálne tvarované, nevznikajú na ňom body, ktoré by jazdca nepríjemne tlačili a hmotnosť jazdca je rovnomerne rozložená, čo pri celodennej jazde značne zvyšuje komfort.

Obr3 DriRide komfortny zaklad

Výškové verzie sedadiel DriRide™: 
-Štandardné sedadlo
-Zvýšené sedadlo (o 20 mm vyššie oproti štandardu)
*Presné prevedenie sa môže líšiť v závislosti od modelu motocykla!

Sedadlá s technológiou DriRide™ vyrábame v rôznych prevedeniach ako komfortné aj športové, rovnako sú dostupné pre jazdca aj spolujazdca.

Ak sa chcete o konštrukcii našich sedadiel dozvedieť viac čítajte Testy & Recenzie - Komfort / Sedadlá Touratech alebo nás neváhajte kontaktovať.

Sedadlá Touratech

Sedadlá Touratech

06 DriRide Touratech adventure moto sedadlo komfortne

Moto sedadlo Touratech pre rôzne druhy motocyklov značiek BMW, KTM, Yamaha, Suzuki, Honda, Kawasaki, Ducati, Triumph... V ponuke rôzne druhy pre jazdca, spolujazdca, športové sedadlá, jednodielné sedadlá, zvýšené aj znížené prevedenia.