Touratech Slovakia

Batožina / Hliníkové kufre Zega Pro2

Pokiaľ ide o skutočne spoľahlivý transport batožiny, väčšina cestovateľov volí práve hliníkové kufre na motocykel. Najnovšia generácia pevných, masívnych a pritom moderne vyzerajúcich kufrov, z našej dielne Touratech, nesie názov Zega Pro 2.


Výhody kufrov Touratech Zega Pro 2

  • Patentovaný rýchloupínací systém kufrov k nosným rámom
  • Praktické pevné držadlo z textílie na veku kufra
  • Ventilačný systém kufra pre jednoduché otváranie v rôznych nadmorských výškach (zmena atmosférického tlaku sťažuje otváranie kufra)
  • Inovovaný systém tesnenia medzi telom a vekom kufra
  • Integrované montážne piny pre držiaky príslušenstva Touratech
  • Vekmi overená masívna robustná konštrukcia 
Patentovaný rýchlo-upínací systém

Hliníkové kufre na motorku najnovšej generácie spájajú výhody plastových a hliníkových moto kufrov. Adventure kufre na motorku Zega Pro 2 majú totiž patentovaný rýchloupínací systém vďaka ktorému ich k nosným rámom pripevníte behom sekúnd.

Tento systém je možné uchytiť o všetky nosné rámy Touratech. Kompatibilita so staršími nosnými rámami je zabezpečená vďaka nastaviteľnej hornej lište rýchloupínacieho systému. Ten je vybavený aj tlmičom vibrácií, ktoré vyvolávajú kufre pripevnené na motorku. Je totiž rozdiel niesť so sebou plný alebo prázdny kufor, ktorý nie je dostatočne zaťažený a preto v nosných rámoch môže vibrovať. S naším rýchloupínacím systémom s tlmičom vibrácii však táto starosť odpadá.

Hlavnou výhodou patentovaného rýchloupínacieho systému, ktorý posúva naše hliníkové kufre na úplne iný level, je jednoduchosť jeho otvárania. Hliníkové kufre odteraz zackvanete na svoje miesto pohodlne akoby ste to spravili s plastovými kuframi (avšak máte k dispozícii plnohodnotné pevné hliníkové kufre).

Mechanizmus nášho rýchloupínacieho systému sa ovláda zvonku kufra, čo znamená, že už viac nie je nutné otvárať kufor a vyberať z neho veci von, pokiaľ budete chcieť kufor zložiť z motocykla (ako tomu bolo a je pri systéme "pukov"). Systém umožňuje nasadenie a odobratie aj plne naložených hliníkových kufrov Zega Pro2.

Touratech Zega Pro2 1

Náš inovatívny patentovaný rýchloupínací systém pre hliníkové kufre je vyrobený z odolnej nerezovej ocele so samostatným zamykaním a upevňovacím mechanizmom. Jednoduché ovládanie jedinou rukou pomocou páky je pre nás nutnou samozrejmosťou zabezpečujúcou komfort pri častom manipulovaní s hliníkovými kuframi. Hliníkové kufre na motorku tak budú aj za extrémnych podmienok vždy pevne uchytené o nosné rámy. Systém uchytenia hliníkových kufrov Zega Pro2 je uzamykateľný a má tiež bezpečnostnú poistku pre ešte väčšiu bezpečnosť.

Praktické pevné držadlo z textílie na veku kufra

Ak máte hliníkové kufre, častým problémom je ich ľahký presun z motorky niekam inam, trebárs preložiť ich na miesto táboriska alebo odniesť do hotelovej izby, nakoľko na vrchu nemajú držadlo a je potreba brať jeden kufor do dvoch rúk. Plastové kufre väčšinou držadlo na veku majú avšak držadlo je integrované ku kufru tak, že znižuje jeho objem. Naše hliníkové kufre Zega Pro 2 aj tu spájajú výhody hliníkových a plastových kufrov. Ak si po dlhom dni na cestách chcete vziať svoje hliníkové kufre so sebou, držadlo na veku kufra z tvrdej textílie sa ukáže ako veľmi užitočná vec. Držadlo je dostatočne pevné, no na rozdiel od tvrdých plastových držadiel nebude nikdy zavadzať ak budete chcieť na vrchol veka umiestniť prídavnú batožinu.

Touratech Zega Pro2 2

Veko hliníkových kufrov Zega Pro2 je vybavené aj dodatočnými úchytmi pre prídavnú batožinu. Úchyty sú však umiestnené tak, aby nevadili pri používaní hliníkových kufrov napríklad ako stoličiek, či stolčekov.

Integrované montážne piny pre držiaky príslušenstva Touratech

Hliníkové kufre majú výhodu v tom, že umožňujú na ich vonkajšej strane niesť akúkoľvek ďalšiu priadnú batožinu. Naše hliníkové kufre Zega Pro2 preto vychádzajú cestovateľom hneď v ústrety a nájdeme na nich upevňovacie čapy ako predprípravu pre držiaky príslušenstva Touratech. Nemusíte preto pracne vymýšľať a vŕtať do vašich kufrov neoverené riešenia.

Upevňovacie čapy sú umiestnené na oboch stranách tela každého hliníkového kufra Zega Pro2. Čapy uľahčujú pripojenie napr. bandasky, fliaš s nápojmi alebo lekárničky na hliníkové kufre. Nosné platne pre príslušenstvo z našej ponuky Touratech sú uchytené tak, že ich nie je možné demontovať, pokiaľ je kufor uzamknutý. Vymysleli sme systém proti odcudzeniu celej platne. Hrany na nových kovových platniach sú naviac chránené plastom, aby sa zabránilo predretiu upínacích pásov či popruhov.

uchytavaci system zega pro 2x

Optimalizovaný ventilačný systém kufra

Tento systém chráni kufre pred vznikom podtlaku, ktorý vzniká pri jazdách vo vysokých nadmorských výškach. Ak ste kufor nabalili a uzavreli v malej nadmorskej výške a neskôr vystúpili vyššie, napríklad na vrchol niektorého z Alpských priesmykov, mohlo sa vplyvom zmeny atmosférického tlaku stať, že sa kufor ťažko otváral. Hliníkové kufre Zega Pro2 sú preto vybavené systémom ventilácie aby ste mohli naše kufre na motorku pohodlne otvoriť kdekoľvek na svete.

Inovovaný systém tesnenia medzi telom a vekom kufra

Zmena v systéme tesnenia dodáva pre hliníkové kufre Zega Pro 2 väčšiu celkovú tuhosť a dokonale bráni prenikaniu vlhkosti do kufrov. Táto dôležitá a najviac namáhaná časť hliníkových kufrov pre motorku je naviac individuálne testovaná pri skompletizovaní každého kufra v továrni. Inovovaný systém tesnenia má ďalej v kombinácii s unikátnym systémom uzatvárania veka zabezpečiť to, že sa už viac nebudete musieť starať o presné prikladanie veka k telu kufra.

Naše hliníkové kufre mali už v predošlej generácii unikátny systém otvárania veka. Veko svoj strop nemá umiestnený zarovno s hranou tela kufra, čím umožňuje uzavrieť hliníkový kufor na motorke bez zbytočného stláčania preplneného kufra. Veci v našich hliníkových kufroch sa tak zbytočne neničia. Otváranie veka sme naviac vymysleli tak, že je možné ho odklopiť na dve strany kufra (dopredu alebo dozadu) alebo je možné ho celé z kufra odobrať. Systém otvárania kufra je geniálne jednoduchý a ľahko sa ovláda. To všetko pri zachovaní 100% vodotesnosti pri zatvorení kufra.

Touratech Zega Pro2 3

Overená, robustná a pevná konštrukcia ostáva zachovaná

Netreba sa však obávať toho, že by naše hliníkové kufre Zega Pro2 stratili čo i len kúsok z famóznej masívnej konštrukcie, ktorú si mnoho cestovateľov pochvaľovalo práve pri kufroch predchádzajúcej generácie Zega Pro. Hliníkové kufre sú v našich dielniach vyrábané strojovo, čo zaručuje maximálnu možnú presnosť pri ich konštruovaní. Veko kufra tak vždy presne dosadá na samotné telo kufra, vďaka čomu sú naše hliníkové kufre na 100% vodotesné. Rezanie, zváranie a ohýbanie častí hliníkových kufrov na motocykle je teda v réžii presných, počítačom riadených strojov. Hliníkové kufre sú unifikované, čo znamená, že ak stratíte (alebo zničíte) napr. veko, nové bude sedieť presne tak isto, ako to staré.

Hliníkové kufre Zega Pro2 sa vyrábajú z pevného leteckého duralu a majú zaoblené rohy, čím sa zvyšuje ich pevnosť. Hliníkové kufre od nás sú chránené aj plastovými dielmi, ktoré sa pri poškodení dajú jednoducho vymeniť. Tvar plôch hliníkových kufrov zabezpečuje maximálnu odolnosť voči poškodeniu, no po pôsobení abnormálnej sily je možné zdeštruované časti vyklepať do stavu, kedy sú kufre aj naďalej schopné dokončiť svoju úlohu na expedícii vedúcej kamkoľvek. 

Touratech Zega Pro2 4

Tri rôzne veľkosti a tri povrchové úpravy

Hliníkové kufre Zega Pro2 máme k dispozícii v troch veľkostiach 31, 38 a 45 litrov, a v troch rôznych prevedeniach povrchovej úpravy. Hliníkové kufre na motorku si tak môžete zadovážiť bez povrchovej úpravy alebo v eloxovanej úprave vo farbách strieborná (označenie zega Pro2 A-S) a čierna (označenie Zega Pro2 A-Black). Pri kufroch s eloxovanou úpravou povrchu vzniká na všetkých plochách, aj tých vnútorných, mikrovrstva pevného materiálu chrániaceho hliníkové kufre pred drobným poškriabaním a zároveň táto vrstva zabraňuje zašpineniu vecí oterom o steny kufra.

Touratech Zega Pro2 5

Nová generácia hliníkových kufrov na motocykel Zega Pro2 vďaka svojim inováciám prináša pre cestovateľov to najlepšie, čo sa transportu batožiny týka. Hliníkové Kufre budú odolným a vždy slúžiacim pomocníkom na cestách. Bez pochýb o nich možno povedať, že sú momentálne najdokonalejším náčiním pre transport batožiny na motocykloch. Kufre Zega stáli prakticky pri vzniku firmy Touratech. Skonštruoval a otestoval ich sám Herbert Schwarz, zakladateľ Touratech-u, na svojich cestách naprieč celým svetom. Niet preto divu, že kufre Zega boli a sú naďalej zdokonaľované a prispôsobované pre cestovateľov každého druhu. Hliníkové kufre Zega Pro2 sú postavené pre jazdcov zdolávajúcich rôzne cesty a trasy na tomto svete. Ponúkajú optimálne vlastnosti vhodné pre diaľkových cestovateľov, pričom sa pri ich vývoji kládol dôraz na maximálnu jednoduchosť ich použitia. Kufre Zega Pro2 nie sú len akýmsi faceliftom v ponuke hliníkových kufrov, Zega Pro2 to je nová generácia hliníkových kufrov značky Touratech.

Hliníkové kufre Zega Pro2 v sebe kombinujú vynikajúce vlastnosti dosiahnuté pri konštrukcii kufrov Zega Pro, avšak prinášajú mnoho nových detailov využiteľných hlavne pri každodennom používaní na cestách za dobrodružstvom na motocykli.

Batožina / Hliníkové kufre Touratech Zega Pro2

Kufrové sady hliníkových kufrov Touratech

Zega Pro2 BMW F800GS Touratech

Kufrové sady prinášajú hotové riešenie pre Váš motocykel. Vhodná kombinácia hliníkových kufrov spolu s ich nosičmi pre rôzne značky motocyklov ako BMW, KTM, Yamaha, Triumph, Husqvarna, Suzuki, Honda, Kawasaki, Ducati...

Hliníkové kufre Touratech

17 Touratech Zega Pro2

V našej ponuke nájdete množstvo hliníkových kufrov v rôznych veľkostiach a povrchových úpravách. Všetky sú vhodné pre značky motocyklov KTM, Yamaha, Suzuki, BMW, Kawasaki, Honda, Ducati, Triumph, Husqvarna...

Príslušenstvo k hliníkovým kufrom Touratech

Hlinikove kufre Zega Pro Touratech doplnky

Príslušenstvo rôzneho druhu k hliníkovým kufom Touratech. Taška, nosič, fľaša, prídavná bandaska (benzín/olej) či náhradné diely k hliníkovým kufrom Tpuratech pre značky BMW, KTM, Yamaha, Triumph, Honda, Suzuki, Kawasaki, Ducati, Husqvarna...

Čítaj viac: Batožina / Doplnky