Touratech Slovakia

Africa Twin CRF1000L 2016+

Ako prvý na svete sme dostali možnosť otestovať adventure novinku Honda Africa Twin. Prvé dojmy a skúsenosti s oživenou legendou segmentu cestovných endúr prinášame vo videu zo samotného testovania.

Honda Africa Twin 2016 je motocyklom na ktorý sa úpenlivo čakalo dosť dlhú dobu. Teraz ju máme konečne oficiálne dostupnú, i keď predprodukčné kusy sa k nám dostali omnoho skôr aby sme pomohli pri jej vývoji. Skutočný dobrodružný bike totiž nemôže vyjsť iba z výkresov a z testovacích laboratórií. Test v skutočnom svete je tým pravým, čo posúva vývoj vpred. Nuž a v spolupráci s Hondou nevznikala len samotná Africa Twin 2016, ale aj celá rada adventure doplnkov pre ňu.

Honda Africa Twin Touratech

Kompaktné dvojvalcové enduro Honda Africa Twin je moderným poňatím slova Adventure. Dostatočne veľká, robustná avšak stále kompaktná a pohodlná strojovňa má poskytnúť radosť z jazdy avšak hlavne slúžiť ako nástroj pre cestovanie. Zároveň prichádza so zaujímavou možnosťou voľby automatickej prevodovky, čo defakto v tomto segmente ponúka iba Honda.

Ďalšou podarenou vecou na motocykli Honda Africa Twin je jej dizajn. Moderný, no s jasným odkazom na ikonu, teda jej predchodcu. Hádam každý priaznivec cestovných endúr ani na moment pri pohľade na túto novinku nezapochybuje o koreňoch tejto strojovne. Dizajn teda ide ruku v ruke so zdedeným menom, ktorého je nová Honda Africa Twin rozhodne hodná.

Čo však trošku zamrzí je sériová výbava Hondy Africa Twin. Test a skúsenosti ukázali, že v sériovom stave je Honda Africa Twin predsa len zraniteľná a neposkytuje dostatočnú ochranu. Preto Touratech ako prvý vyrobil pre novú adventure ikonu celú radu doplnkov, pričom zvýšený dôraz sa kládol najmä na ochranu.

Mohutná ochrana motocykla

Padacie rámy sú mohutné a chránia Africu Twin ako klietka, ktorá prenáša a rozkladá nárazy na viacero bodov aby sa sila úderu čo najviac zmenšila. Chránená je nie len nádrž a kapotáž ale aj motor ktorý je ináč krásne odhalený. Padacie rámy Touratech pritom motor nezakrývajú ale dávajú tejto časti vyniknúť. Špeciálnu ochranu si zaslúži aj prepracovaný predný svetlomet z LED technológiou. Ten dáva novinke Honda Africa Twin špecifický vzhľad a ochrániť ho pred rozbitím má nie len funkčný ale istotne aj ekonomický význam.cl37 Touratech Honda Africa Twin CRF1000L 2016 off road test

A keďže Honda Africa Twin sa nestratí ani mimo asfaltiek a ako test ukázal dá sa s ňou hravo jazdiť aj v lesoch, či zdolávať brody, tak preto je potrebná aj poriadna ochrana spodnej časti motorky. Tu sme použili to najlepšie čo sa dalo a to náš inovatívny systém ochrany spodku motora s vymeniteľnými lyžinami.cl35 Touratech Honda Africa Twin CRF1000L 2016 off road test

Spoľahlivý transport batožiny

A o čom by bol pravý adventure bike ak by nebol schopný uniesť dostatok batožiny. Počas testu novinky Honda Africa Twin sme pre ňuvytvorili aj dostatočne pevné úchyty tak, aby na ňu bolo možné bez preblémom nainštalovať hliníkové kufre Zega Pro 2 s rýchlo odnímateľným systémom. Spoľahlivý transport batožiny je totiž dôležitou súčasťou cestovania na motorke. Trojica hliníkových kufrov naviac na Honde Africa Twin pekne vynikne. Tankvak a rôzne vaky a tašky sú samozrejmosťou. Tie pritom pasujú presne na produkčnú verziu Honda Africa Twin, takze ju dopľňajú aj v tomto smere bez úľav na kvalite.cl30 Touratech Honda Africa Twin CRF1000L 2016 off road test

Prídavné LED svetlomety sekundujú nádherným predným svetlám. Rozšírená ochrana páčok a rúk zvyšuje nie len ochranu ale aj komfort. Nezabudlo sa ani na poriadne rozšírené stúpačky a rozšírenie bočného stojanu.cl17 Touratech Honda Africa Twin CRF1000L 2016

Honda Africa Twin je tak skutočným nástupcom legendy po ktorej zdedila meno. Prvé dojmy a skúsenosti s ňou naznačujú, že ide o vydarený motocykel schopným zdolávať dlhé asfaltové presuny a navzdory tomu byť motocyklom dobre ovládateľným aj v teréne.

Top produkty Touratech

Padacie rámy

01 Honda Africa Twin 2016 Touratech padaci ram padacie ramy

Padacie rámy pre Honda Africa Twin CRF1000L 2016+

LED prídavné svetlomety

01 Honda Africa Twin 2016 Touratech LED pridavne svetlomety

LED prídavné svetlomety pre Honda Africa Twin CRF1000L 2016+ Sada ľavý a pravý LED prídavný svetlomet, diaľkové svetlo a hmlovka. 

Inovatívna ochrana motora

01 Honda Africa Twin 2016 Touratech inovativna ochrana motora susplech

Inovatívna ochrana motora s kĺznymi lyžinami pre Honda Africa Twin CRF1000L 2016+

Viac sa o tomto spôsobe ochrany dočítate v sekcii Ochranné prvky/kryt motora Touratech

Tankvak

01 Honda Africa Twin 2016 Touratech tankvak expedicny

Expedičný tankvak s množstvom úložných priestorov pre Honda Africa Twin CRF1000L 2016+ Naše tankvaky sú šité presne pre daný motocykel, čím je zabezpečené ich spoľahlivé uloženie na motocykli.