Touratech Slovakia

BMW

bmw logo
BMW adventure cestovateľov zaujme najmä motocyklami rady GS. BMW ako prvé svetu ukázalo výhody spojenia cestovného motocykla s endurom čím sa prakticky postaralo o vznik samostatnej kategórie motocyklov a to cestovné endurá.

Honda

honda logo
Hovorí sa, že Honda je Honda. Kvalita motocyklov s logom Honda na nádrži je teda pojmom samým o sebe. Cestovatelia na motocykloch preto určite poznajú legendárnu Africu Twin, Varadero či Transalp.

KTM

KTM Logo
Rakúsky výrobca motocyklov KTM osloví dobrodruhov zameraných viac na off-road cestovanie. Motocykle KTM podliehajú filozofii "Ready to Race" a tak niet pochýb o tom, že jazdcovi poskytnú nie len úžitkové vlastnosti, ale aj kopec zábavy.

Ducati

ducati logo
Talianská srdcovka, tak práve to je pre mnohých Ducati. Vášeň pre motocykle a vysoký výkon v spojení s pohodlným cestovaním možno nejdú až tak ruku v ruke. Model Multistrada ale má čo povedať aj na poli cestovateľských motocyklov. 

Suzuki

suzuki logo
Značka Suzuki si na poli cestovných endúr razí cestu s motorkami s označením V-Strom. Neohúri top komponentami ani použitím všakovakej elektroniky ale naopak zaujme nižšou cenou a jednoduchosťou.

Yamaha

yamaha logo
Japonský výrobca motocyklov s troma ladičkami vo svojom logu prináša adventure cestovateľom motorky s legendárnym menom Ténéré. Yamaha v minulosti dosiahla bohaté úspechy na Rally Dakar, kde prakticky vznikla prvá Yamaha Super Ténéré.

Triumph

triumph logo
Keď sa povie Triumph každému napadne trojvalcový motor, cestovateľom na motocykloch sa však názov anglického výrobcu motocyklov spája s menom Tiger. Názov Tiger sa pri cestovateľských motocyklov tejto značky ustálil tak, že sa stal synonymom pre anglický adventure motocykel.

Kawasaki

Kawasaki logo
Kawasaki cestovateľom s dobrodružnejšou povahou prináša funbiky schopné zvládnuť aj cestovanie vo dvojici. Názov Versys si počas svojej existencie stihol vybudovať solídne meno medzi motorkármi a občasnými cestovateľmi.

Husqvarna

husqvarna logo
Výrobca, ktorého korene sú zapustené vo Švédsku, avšak, počas histórie sa premiestnil do Talianska. Husqvarna sa dlhé roky zaoberala hlavne výrobou čistokrvných endúr, no pod krídlami BMW priniesla na svet model TR650 Terra vychádzajúci zo známeho BMW F650GS.

Aprilia

Logo Aprilia
Taliansky výrobca motocyklov v kategórii cestovných endúr nie je príliš známy. V minulosti mal vo svojom portfóliu model Tuareg a neskôr Pegaso či dvojvalcový Caponord ETV1000. V súčastnosti sa Aprilia zamerala na výrobu cestovného motocykla vychádzajúceho z motardu.