Touratech Slovakia

01 KTM 1190 Adventure a Adventure R by Touratech 04 KTM 1190 Adventure a Adventure R by Touratech 07 KTM 1190 Adventure a Adventure R by Touratech 09 KTM 1190 Adventure a Adventure R by Touratech 14 KTM 1190 Adventure a Adventure R by Touratech

VIDEO porovnanie KTM 1190 vs KTM 990

Dátum: 2014-03-06

Príchod nového Adventure biku od KTM bol plný očakávaní. Aký bude nový model KTM 1190 Adventure R nahrádzajúci legendu KTM 990 Adventure?

KTM 1190 Adventure R je vybavená tými najlepšími komponentami - elektronicky ovládaným podvozkom WP, trakčnou kontrolou s náklonovým senzorom, inteligentným ABS s módom pre off-road jazdu a elektronickým plynom s palivovými mapami - to je len krátky výber základných parametrov dobrodruha s prívlastkom „R" .

Iain Glynn a Paul Guillien z Touratech USA vzali tieto dva ostré „edvenčre" na offroad porovnávačku do hôr na niekoľkodňové testovanie za účelom nájsť rozdiely medzi legendou a horúcou novinkou. Práve takéto porovnanie zoči-voči dokáže presne odhaliť v čom je nová motorka lepšia ako tá stará, či dokonca naopak, v čom vyniká lepšie overená 990tka voči novej 1190tke.


Pozrite si video, ako to dopadol tento zaujímavý test:


Nový 1190 R adventure bol vybavený doplnkami Touratech za účelom zvýšenia ochrany dôležitých častí a samozrejme zvýšenia komfortu pre diaľkovú turistiku. Na KTM 1190 R boli nainštalované tieto diely:

Expedičný kryt motora s unikátnym riešením uchytenia o motocykel a s kĺznymi lyžinami, s veľkou istotou ochráni nielen spodnú časť motora, ale aj výfukové zvody KTM 1190 Adventure R. Jedná sa o špeciálny duralový kryt, ktorý je vystužený nerezovou platňou a zároveň doplnený o nylonové kryty.

Rýchlo-odoberateľná mreža svetlometu Touratech sa pre zmenu postará o ochranu svetlometu s LED denným svietením. Expedičné padacie rámy Touratech z pevnej nerezovej ocele dopĺňajú originálny dolný padací rám a v oranžovej farbe dodávajú motorke výrazný adventure charakter. Na prvom mieste je samozrejme ochrana kapotáží motocykla. Expedičné padacie rámy je možné doplniť o tašky na rozšírenie batožinového priestoru.

Pre KTM 1190 Adventure R sme pripravili batožinový set pozostávajúci z hliníkových kufrov Zega Pro. Tieto odolné duralové kufre potešia každého vážneho turistu svojím objemom a hlavne odolnosťou a vodotesnosťou. Rôzne menšie či väčšie kusy batožiny poberú tašky a vaky Touratech, navrhnuté a šité presne pre tvary KTM 1190 Adventure R.

Komfort je ďalším aspektom, ukazujúcim na kvalitu motocykla, ako stroja určeného pre cestovanie. KTM 1190 Adventure R mierne trpí čo sa aerodynamického komfortu týka. Jej malý čelný štít je však dôsledkom zamerania motorky. Zamerali sme sa preto hlavne na zlepšenie pohodlia sedenia. Priedušné komfortné sedadlá Touratech pre KTM 1190 Adventure sú dostupné v jednodielnom športovom spracovaní alebo ako delené. Priedušnosť sedadiel zabezpečí komfortné odvetranie jazdcovho pozadia. Materiály použité pri konštrukcii sedadiel sa využívajú aj pre sedadlá továrenských tímov jazdiacich Rally Dakar.

Menovať celú škálu príslušenstva Touratech pre KTM 1190 Adventure R by bolo nadlho. Pozrite si preto ďalšie video s doplnkami na KTM 1190 Adventure R.


Viac sa o KTM 1190 Adventure R dočítate na v sekcii KTM 1190 R