Touratech Slovakia

Užívateľský test: Jedno sedadlo, šesť motoriek a 550.000 km

Darrell van der Merwe z GS Adventure Motorcycle Tours z Juhoafrickej Republiky spravil vyše 550.000 km na motorke kde mal znížené komfortné sedadlo Touratech.

Darrel van der Merwe: „V roku 2004 som si kúpil jedno z prvých BMW R1200GS , ktoré bolo použité ako motocykel pre novinárov pri celosvetovom predstavení tohto modelu. Predstavenie prebehlo u nás v Juhoafrickej Republike a ja som si motocykel prevzal v Johannesburgu odkiaľ som hneď vyrazil priamo do centrály Touratech v Centurione.

Môj priateľ, Stephen King, jemajiteľom Touratech Juhoafrická Republika a tak ako ja,bol jedným z prvých majiteľov BMW R1200GS v krajine. Tak som mu šiel ukázať to moje,no hneďmi do oka udrelo to jeho na ktorom bolo aj znížené komfortné sedadlo Touratech. Keď som si sadolna jeho motorku okamžite som sa cítil inak. Cítil som sa omnoho komfortnejšie, zároveň som mal obe nohy bezpečnejšie uložené na zemi, čo mi dodávalo pocit istoty pri státi s motorkou. Preto som si sedadlo hneď objednal a akonáhlemi dorazilo domov začal môj príbeh o 550.000 kilometroch s ním.

Uzivatesky test Jedno sedadlo ses motoriek 550000 km BMW R1200GS Adventure

Za 18 mesiacov som na motorke so zníženým sedadlom nabehal 80.000 km spolu so Stephenom naprieč Botswanou, Zambiou a Malawi. Skončili sme v Tanzánii odkiaľ sme sa s motorkami preplavili na Zanzibar, kde sme prejazdili takmer celý ostrov a neskôr sme sa vrátili späť do Johannesburgu.    

Keď bolo svetu predstavené nové BMW R1200GS Adventure neváhal som a zakúpil si ho. Znížené komfortné sedadlo Touratech stačilo iba prehodiť z obyčajnej verzie na Adventure.

V roku 2006 som sa rozhodol rozbehnúť spločnosť zaoberajúcu sa cestovaním na motocykloch. Tak vzniklo GS Adventure Motorcycle Tour a odvtedy pravidelne presedlávam na novšie a novšie BMW R1200GS Adventure. Aktuálne máme k dispozícii na prenájom aj 4 motocykle BMW R1200GS ročník 20113.

GS Adventure Motocycle Tour organizuje motocyklové expedície do krajín ako Juhoafrická Republika, Namíbia, Botswana, Zambia, Zimbabwe, Malawi, Mozambik či Lesoto.

Uzivatesky test Jedno sedadlo ses motoriek 550000 km BMW R1200GS Adventure TT

Úžasné je, že znížené komfortné sedadlo, ktoré som si pôvodne zakúpil sa dalo postupne preložiť na všetkých 6 motocyklov BMW R1200GS/Adventure, ktoré sommedzi tým vlastnil. Preto sami naňom podarilo najazdiť vyše 550.000 km behom jedenástich rokov. Vzhľadom k podnebiu v Afrike, častému striedaniu sucha a výdatných dažďov, ktorým bolo sedadlo vystavené je až neuveriteľné, že ho stále mám. Sedadlo za tie roky stále považujem za komfortné a badať na ňom iba bežné známky používania. Je to skrátka pozoruhodný produkt.

Aktuálne som však presedlal na najvnovšie čiastočne kvapalinou chladené BMW R1200GS Adventure 2014 a sedadlo na ktorom som strávil vyše 550.000 km mi už na nový stroj nezapasovalo. Preto som si ihneď objednal nové a je hádam jasné, že to bude opäť komfortné sedadlo od firmy Touratech.

Kompletná ponuka našich sedadiel v E-Shope Touratech Slovensko