Touratech Slovakia

01 Adventure zima Touratech BMW HP2 05 Adventure zima Touratech BMW HP2 07 Adventure zima Touratech BMW HP2 02 Adventure zima Touratech BMW HP2 04 Adventure zima Touratech BMW HP2 06 Adventure zima Touratech BMW HP2 09 Adventure zima Touratech BMW HP2 08 Adventure zima Touratech BMW HP2 03 Adventure zima Touratech BMW HP2 11 Adventure zima Touratech BMW HP2 10 Adventure zima Touratech BMW HP2 13 Adventure zima Touratech BMW HP2 12 Adventure zima Touratech BMW HP2 15 Adventure zima Touratech BMW HP2 14 Adventure zima Touratech BMW HP2 16 Adventure zima Touratech BMW HP2 17 Adventure zima Touratech BMW HP2

Sneh nás nezastaví, práve naopak!!!

Ako to už býva zvykom, počasíčko sa mení zo dňa na deň a to prudko. Predpovede počasia bulvárnych médií strašili s čímsi ako 15 cm snehu. No a ráno sa oči skoro z hlavy vygúľali keď zistili, že aspoň raz za čas je predpoveď presná. Väčšina, zrejme tá rozumnejšia, by v taký čas usúdila asi jediné, sezóna nám už ozaj skončila. Avšak niekedy je vášeň pre motorky silnejšia než počasie. Takže nepremokavé Companero na seba, ľahúčke Aventuro na hlavu a šup do sedla BMW HP2 v úprave Touratech.

Zatiaľ to je iba prvé zimné postrašenie. Sneh na povrchu síce šmýka, ale podklad je fajnový, klince do pneumatík ešte netreba. Že sa motorka ovláda trochu ináč je hádam každému jasné. Rozbeh z dvojky a jemne s plynom. Lebo trošku menej jemne znamená drift a seknúť sa čo i len o milimeter viac na plynovej rukoväti, tak to už je test padacích rámov.

Vlastne so všetkým treba jemne. Takáto jazda sa preto dá brať ako dobrý tréning. Jazdec sa musí celý zžiť s motorkou. Trakcia je slabá, brzdy posielajú kolesá hneď do šmyku, preto treba premýšľať veľmi rýchlo, lebo všetko trvá o čosi dlhšie.

Najpodstatnejšie je však to, že je to neskutočná zábava. Drifty sa dajú držať veeeeľmi dlho a tie kusy snehu čo lietajú okolo, pána beka. Jazdec sa riadne zapotí, ale ten blbý úsmev pod prilbou keď sa všetko ustojí, tak presne o tom to je.

Vlastne, pre ten blbý úsmev jazdíme celý rok. Celý rok makáme a celý rok sa tešíme na moment keď z garáže vytiahneme tú svoju adventure motorku a vyberieme sa na nej niekde kde sme ešte neboli, alebo niekde, kde sa radi vraciame. A občas stačí iba krátka intenzívna jazda, trebárs aj takáto zimná.cl04 Adventure zima Touratech BMW HP2

No týmto krátkym snehovým vyšantením Touratech zima nekončí. Sme tu pre vás celý rok, nie iba počas hlavnej sezóny. Takže sa ešte máte na čo tešiť.