Touratech Slovakia

Nový katalóg Touratech 2015/2016

Dátum: 2015-01-10

Katalóg Touratech 2015/2016

Nový katalóg je vonku! Tak ako každý rok, aj teraz v zimných mesiacoch prichádza na svet náš nový katalóg. A je opäť väčší a rozsiahlejší, pridali sme 64 strán na celkových 1924 a takmer 1000 nových produktov /aktuálne +7000 /. Katalóg sa distribuje do vyše 50 krajín sveta v 5 jazykových mutáciách. Na Slovensko dorazia prvé palety v polovici januára a budeme ich rozosielať na základe objednávok  z nášho webu postupne v rámci našich možností.

Fakty, novinky, informácie:
Celý katalóg na 2015/2016 sa nesie v duchu osláv 25. výročia od založenia a vzniku spoločnosti Touratech. Pred štvrťstoročím Herbert Schwarz isto netušil, že to čo vzniká v jeho obývačke /prvý produkt bol tripmaster IMO200T/ sa rozrastie do medzinárodnej spoločnosti.  Čo je však podstatné, pôvodná myšlienka zostala a Herbert aj naďalej dohliada nad smerovaním Touratechu. Príjemným spestrením v katalógu sú historické fotky z ciest po celom svete, ktoré absolvoval Herbert Schwarz nielen aby testoval nové produkty, ale hlavne aby zostal tým, čím bol pred 25 rokmi – cestovateľom na dvoch kolesách.

Vedeli ste, že prvý katalóg Touratech bol vytlačený v roku 1995 a mal len 12 strán? Je fascinujúce vidieť ako spoločnosť rástla.  V 1990tom sa začínalo v malom byte, 96stom už výrobná plocha bola 300m2, 1998 už to bolo 1630m2, v 2002 roku 3430 m2 a v 2007 len skladový priestor presahoval 3000m2. Firma rastie geometrickým radom a s tým aj celá škála produktov, ktorých je viac ako 7000.

Top novinky – produkty, z nového katalógu, ktoré stoja za zmienku:

Prilba AVENTURO – na túto prilbu sme čakali 3 roky!  Najľahšia celokarbónová prilba pre cestovateľov,
preview 2015 Stranka 1414endurákov, ale aj amatérskych rally jazdcov. Konečne prilba, ktorá je postavená a vyrobená presne na naše potreby. Ľahká, vzdušná, komfortná a použiteľná na všetko. Prilba je ručne vyrábaná v Portugalsku v relatívne malej sérii a bola navrhnutá takmer nekompromisne na naše potreby. Ľahkosť – váha pod 1300 gr. bez príslušenstva je fantastická, ak berieme v úvahu, že prilba má plexi, pinlock a kšilt. Momentálne ľahšia prilba na trhu v tejto kategórii nie je. Vzdušnosť – maximálne odvetranie aj v letných horúcich dňoch a zároveň možnosť všetko pozatvárať a mať kvázi dobrú tichú integrálu. Komfort je zaručený coolmaxovým vyberateľným fútrom. Plexi je doplnené o 100% sa nerosiaci Pinlock.  Tešíme sa z polohovateľného kšiltu a možnosti jednoduchej inštalácie video kamery, či popruhov Quick Strap pre motokrosové okuliare. Prilba Aventuro je pre nás tak zásadný a významný produkt, že mu budeme venovať samostatné predstavenia v najbližšej dobe.  

Nové kufre ZEGA – MUNDO. Ak si pamätáte na hranaté kufre Zega, ktoré už nie sú v našej ponuke, tak
preview 2015 Stranka 1062toto je očakávaný nasledovateľ. Čisté, jednoduché, dá sa povedať puristické a hlavne funkčné hliníkové kufre na motorku. Pôvodné Zegy sme mali v ponuke takmer 20 rokov a MUNDO by malo pokračovať v tejto tradícii. Je to plnohodnotný nasledovateľ vyrábaný za aktuálnych technologických možností výroby, ktorá stále prebieha v Nemecku. Výsledkom je hlavne lisované veko, bez jediného zvaru, čo je výhodnejšie hlavne voči pôvodným zváraným kufrom vo vzťahu k pevnosti materiálu napr. opravy po páde. Pôvodný zostal systém uchytávania na puky, vylepšené sú však vnútorné skrutky, ktoré sú frézované z jedného kusa v veľkým vybratím pre jednoduché a pevné dotiahnutie kufra o rám. Ostatné, čo sa osvedčilo  zostalo pôvodné, tzn. pákový mechanizmus veka, otváranie veka na dve strany, nitované a lepené dno a silikónové tesnenia pre 100% vodotesnosť. Týmto kufrom budeme v najbližšej dobe tiež venovať samostatný priestor.

Plne elektronické podvozky ACE – za posledné 3 roky sme dosiahli výrazný progres v oblasti podvozkov nielen pri tradičných – mechanických podvozkoch, ale podarilo sa nám vytvoriť unikátne a jedinečné podvozkové sety aj v oblasti elektronických tlmičov. Ak ste majiteľom napr. BMW R 1150 GS a závidíte novším modelom elektronický podvozok ESA tak systém ACE je riešenie a dovolíme si tvrdiť, že ACE je účinnejší a lepší systém ako OEM ESA. Systém dovoľuje za jazdy meniť výšku motocykla a samotné pruženie, čiže komfort motocykla. Viacej info hľadajte v katalógu.

Adventure feeling – GS Trophy 2014. V novom katalógu od 70tej strany je uverejnený perfektný článok GS Trophy 2014, ktorá sa konala min. rok na jeseň v Kanade. Je len škoda, že u náš sa o tomto perfektnom podujatí nič nehovorí, tak aspoň fotky, ktoré sú na 14 stranách napovedia veľa o tejto akcii a možno aj vďaka katalógu sa bude hovoriť viac o GS Trophy aj v našich končinách.

com

Musíme pochváliť grafika aj celý team, ktorý zostavoval tohtoročný katalóg, pretože okrem produktových vecí, práve cestopisy a príbehy robia tento katalóg taký výnimočný. Čo je super, je tu 13 cestopisov s neskutočnými fotkami – USA, Afrika, Andalúzia, India, Kuba, Dakar...  - všetko cestopisy s fotkami, aké sa len tak nevidia.

Vychytávky –výrobky, doplnky a drobnosti, ktoré potešia a dopĺňajú sortiment aj na modely, ktoré nie sú úplne horúce.  Najviac sa rozšírila ponuka „mäkkej batožiny“ kde je aktuálne viac ako 350 modelov softbags – tankvaky, tašky, taštičky, podsedlové tašky, atď... Pokiaľ niekto nepreferuje, alebo proste nechce hliníkové kufre, jednoducho si obloží motorku „softbagmi“ a môže sa vyraziť. Z drobností, ktoré sme túžili mať v ponuke už roky je to hlavne opierka pre spolujazdca na zadný kufor – topcase. Ďalej je to uzamykateľné púzdro pod nosič kufra pre BMW 1200 GS obidva typy  - vzducháč aj vodník. Za zmienku stoja padacie rámy na BMW F800 GS Adventure, či konverzia 800vky na verziu sport alebo úplný extrém – verzia 1000 km, kedy s použitím prídavnej prednej nádrže sa mení BMW F 800 GSA na lokomotívu s dojazdom 1000 kilometrov. Do ponuky sa konečne dostáva kompletné príslušenstvo pre Hondu Crosstourer alebo NX700-750 no a samozrejme litrový Suzuki V-Strom.

Touratech Merchandize – pre 2015/2016 sa kompletne obmieňa ponuka voľnočasového oblečenia. Okrem
preview 2015 Stranka 1526aktuálnej kolekcie Dakar 2015 prešli zmenou takmer všetky tričká, mikiny, košele Touratech. Ponuka sa výrazne rozšírila a čo je fajn, veci vyzerajú moderne, sviežo a tešíme sa, až budú u nás k dispozícii. K funkčným veciam už len v skratke - pribudla celá séria termoprádla, ale aj nové ľahké motokrosové rukavice, ktoré budú fajn hlavne v lete.

Na záver – úroveň katalógu výrazne podrástla, nielen po grafickej stránke, ale hlavne je to radosť listovať, čítať a len tak prezerať. Určite neomrzí a fotografie z cestopisov dávajú tomu celému poriadny „edvenčr feeling“  proste chuť sadnúť a niekam vyraziť. Ten kto chce len čisté a strohé info k produktom, zabrowsuje priamo na eshop, ale táto biblia by mala byť čítaná po večeroch a  patriť na čestné miesto na polici...

Katalóg si môžete objednať ako vždy bezplatne prostredníctvom nášho formuláru. Zasielať ich začneme od druhej polovice januára 2015 v poradí ako prišli objednávky a v rámci našich možností. Nezabúdajte, že katalóg má takmer 2000 strán a váži 2 kg, tzn. nezmestí sa do žiadnej bežnej poštovej schránky. Objednávajte preto na to miesto, kde vás poštár môže osobne zastihnúť, prip. si ho vyzdvihnite na príslušnej pošte. Katalógy budú samozrejme počas celého roka k dispozícii na našej prevádzke v Poprade alebo u zmluvných predajcov...