Touratech Slovakia

Ako bolo: Touratech Travel Event 2013 v dobrej nálade a krásnom počasí

Dátum: 2013-12-27

Stretnutie cestovateľov a priaznivcov značky Touratech s názvom Touratech Travel Event 2013 sa tohto roku uskutočnilo v malebnom prostredí Liptova. Počasie vyšlo na výbornú, účasť bola hojná a preto nechýbala dobrá nálada.

Akcia Touratech Travel Event 2013 otvorila svoje brány účastníkom v areáli Villa Betula v Liptovskej Sielnici v piatok 6. Septembra. Dobré počasie prilákalo cestovateľov z rôznych kútov Slovenska, ktorí na miesto prichádzali od skorého popoludnia až do neskorých večerných hodín. Bohatý program, premietanie kvalitných filmov vo veľkokapacitnom stane, súťaž Adventure Geocatching a enduro škola s Milanom Holým, boli dostatočným lákadlom pre mnohých z Vás. Niet preto divu, že sa na akcii zúčastnilo vyše 200 motorkárov a motorkárok nielen zo Slovenska, ale aj Českej republiky.

Touratech Travel Event 2013 1

 

Prvý deň Travel Eventu však nebol iba nudným čakaním na sobotňajší program. Trať enduro parkuru bola otvorená pre všetkých odvážlivcov, ktorí si chceli vyskúšať to, ako dobre zvládajú svoj motocykel. Pre niektorých náročná, pre iných zase zábavná prekážková trať sprvu budila rešpekt, no neskôr si na nej skúšalo svoje schopnosti hneď niekoľko jazdcov naraz. O tom, že sa Vám takéto jazdenie zapáčilo isto svedčí aj fakt, že bublanie motorov z trate bolo počuť až do západu slnka.

Prekážkovú trať využil aj Milan Holý na demonštráciu svojich schopností a vtipným komentárom sa posnažil čo to naučiť aj menej skúsených jazdcov. Úplných off-road začiatočníkov potom zasvätil do základov enduro jazdenia, aby neskôr detailne vysvetlil všetkým prítomným, ako sa majú správne popasovať s prekážkami na trati enduro parkuru.

Touratech Travel Event 2013 2

 

Kto však nemal v pláne aktívne oddychovať na motorke, leňošil alebo debatoval so známymi, či novo spoznanými v krásnom areáli Villa Betula. Obdivovali sa aj vystavené motocykle v plnej výbave Touratech a svoje miesto na Travel Evente zaujalo aj predstavenie adventure motooblečenia Klim. O pol ôsmej sa už začalo presúvanie do veľkokapacitného stanu, kde sériu prednášok a filmov spustil Martin Landl a jeho film z cesty po Turecku. Postupne sa k slovu dostal Ivan Sklenár s jeho zážitkami z Rally Albania, nasledovalo pútavé rozprávanie Viktora Musila o netradičnej ceste do Iránu a večer zakončil Peter Šiška a jeho cesta okolo Čierneho mora.

Oficiálny program sa síce trošku natiahol a večer, ako sa na Liptov patrí, pekne prituhlo, no ani to nebránilo nadväzovaniu nových a utužovaniu starých kamarátstiev. Debata pri ohníku sa pretiahla do časov, kedy by sa aj slnko pomaly dralo na novú púť a aj napriek tomu sa ráno zdal byť každý svieži a pripravený vydať sa hľadať skryté kešky v súťaži Adventure Geocatching.

Najprv však prišla na rad možnosť nazbierať extra body na trati enduro parkuru. Odvážlivcov sa našlo dosť a aj počet rozdaných bodov bol veľmi vysoký. Málo kto odchádzal z trate s menej ako piatimi bodmi. Rady Milana Holého si asi viacerí vzali k srdcu a tréning v predchádzajúci deň pretavili do úspešného zdolania prekážkovej trate.

Touratech Travel Event 2013 4

 

Na trati sa však neocitli iba endurá, Touratech dal totiž možnosť získať 2 body každému, kto aspoň obíde trať (aj keď sa vyhne všetkým prekážkam). Všetkým však padla sánka až po zem, keď Janka na svojej Honde CBF250 zdolala všetky prekážky. Aj keď s pomocou, no s odvážnym prístupom ukázala, že kde je vôľa tam je aj cesta. Jankina jazda tak vyhecovala ďalších účastníkov Travel Eventu a na trati sa tak ocitli naháče, ba dokonca jeden superšport.

Touratech Travel Event 2013 5

 

Potom sa už začal obľúbený Adventure Geocatching s cieľom predstaviť a ukázať účastníkom krásy a skryté nádhery kraja, v ktorom sa Touratech Travel Event 2013 konal. Liptov a Orava ponúkajú mnoho miest na oddych a v kombinácii s vydareným počasím môžu znamenať len jediné, skvelé vozenie sa na motorke.

Väčšina sa po peknom dni strávenom v sedle motocykla vrátila do Liptovskej Sielnice s úsmevom na tvári. V stánku s produktmi Touratech sa za nazbierané body rozdal kopec cien a po oddychu sa účastníci začali zbierať na ďalšiu dávku filmov a prezentácii do veľkokapacitného stanu. Medzi tým sa na prekážkovej trati slova opäť ujal Milan Holý, ktorý záujemcom opäť dookola ukazoval ako zvládať cestovné enduro nie len na rovnom asfalte.

Touratech Travel Event 2013 6

 

Premietanie začalo opäť v podaní Martina Landla, tento krát nás však jeho zábery zatiahli na Ukrajinu. Radek Vinarský z endurovypravy.cz zase ukázal čosi z čara jazdenie na streche sveta v Himalájach na motocykloch Royal Enfield. Poriadne dlhú, detailnú a skvelými vedomosťami pretkanú prednášku mal Daniel Bučko, ktorý sa vydal vo dvojici na putovanie do Izraela.

Touratech Travel Event 2013 7

 

Premietanie na chvíľu prerušilo žrebovanie troch šťastlivcov z radov tých, ktorí priniesli aspoň jednu „kešku“. Rozdali sa teda ďalšie spomienkové predmety Touratech a hlavná cena, poukážka na „Víkendové Beskydy“ s Touratechom. Na záver dostala špeciálne ocenenie aj Janka, ktorá odvážne zdolala prekážkovú trať enduro parkuru. Úplnú bodku za Touratech Travel Eventom 2013 dal nádherne spracovaný film Herberta Schwarza Madagaskar.

Veríme, že v nedeľu ste opustili Touratech Travel Event v dobrej nálade a s krásnymi novými zážitkami.

Touratech Travel Event 2013 8

 

Už teraz sa tešíme sa na ďalšie stretnutie s Vami

Tím Touratech Slovensko

Fotogalériu z Touratech Travel Eventu 2013 si môžete pozrieť na Facebooku Touratech Slovakia

O ďalších akciách Touratech Slovakia sa dozviete v sekcii: Tours & Events